Latvijas Radio koris svin 80 gadu jubileju! Kora mākslinieciskais vadītājs diriģents Sigvards Kļava stāsta par gaidāmajiem svētku koncertiem.

17.oktobrī koncertzālē "Cēsis" programmā "Diena aust" skanēs latviešu kormūzikas klasika: Emīls Dārziņš, Alfrēds Kalniņš, Jāzeps Mediņš, Emilis Melngailis, Jāzeps Vītols. 30. oktobrī Rīgas Sv.Jāņa baznīcā programmu "Sakrālie dziedājumi" diriģēs Kaspars Putniņš un tajā gaidāmi Krista Auznieka, Santas Ratnieces un Mārtiņa Viļuma jaundarbi. Savukārt 3. decembrī Rīgas Domā gaidāms koncerts "Jubilejas mesa", kurā tiks iekļauti latviešu komponistu jau radīti skaņdarbi vai pasūtināti jaundarbi, kas kļūs par mesas daļu. Jau sacerēti Pētera Vaska un Artura Maskata opusi, bet jaunas mesas daļas komponēt piekrituši Andris Dzenītis, Ēriks Ešenvalds un Juris Karlsons. Mesa noslēgsies ar Andreja Selicka radīto “Lūgšanu Latvijai”. Skaņdarbs iecerēts korim, stīgu orķestrim un perkusijām. Kopā ar Latvijas Radio kori muzicēs Valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga.

Latvijas Radio kori 1940. gadā dibināja diriģents Teodors Kalniņš, kurš to vadīja līdz aiziešanai mūžībā 1962. gadā. Laika posmā no 1963. līdz1986. gadam kora mākslinieciskais vadītājs bija Edgars Račevskis, kam sekoja Juris Kļaviņš (1987.–1992. gads). Kopš 1992. gada ar kori strādā divi diriģenti: mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Sigvards Kļava un diriģents Kaspars Putniņš.