Latvijas Radio kora un savā ceļā uz armēņu klasiķa Komitasa „Dievišķās liturģijas” (1933) atskaņojumu diriģents Sigvards Kļava ir nedēļu dzīvojis Ečmiadzinas klosterī un skatījis Araratu, ticies ar armēņu mūziķiem un aicinājis darbam ar kori gan armēņus, kuri pārzina baznīcas un mūzikas tradīcijas, gan valodas speciālistus.

Pateicoties Armēnijas vēstniecībai Latvijā un vēstnieka Tigrana Mkrtčjana iniciatīvai un atbalstam, Komitasa Liturģiju LR koris Sigvarda Kļavas vadībā atskaņos 20. septembrī plkst.19 Sv. Jāņa baznīcā Rīgā. Tas būs pasaules pirmatskaņojums liturģijas pārlikumam (no oriģināla vīru balsīm) jauktajam korim, kura autors Vače Šarafjans piedalās arī mēģinājumu procesā. Solisti būs priesteris bass Hovanness Nersesjans un tenors Armens Badaljans. Pēc koncerta „Dievišķā liturģija” tiks ieskaņota, un, atzīmējot Komitasa 150. gadskārtu, kompaktdiskā to izdos ierakstu firma Delos (ASV).

Gaidot piektdienas vakaru, kad Komitasa Liturģiju dzirdēsim no Latvijas Radio kora, Sandras Ņedzvecka sarunu ar Sigvardu Kļavu papildina Soņas Hovanisjanas vadītā kamerkora Hover dziedājums.