"Klasikā" uz sarunu aicinām operdziedoni un festivāla "Sansusī" rīkotāju Armandu Siliņu-Bergmani, lai plašāk runātu par "Sansusī" vakaru trijās kārtās ar ķirsīti Valmierā, kas risināsies 16. septembrī no pulksten 17 līdz 23.20 Valmieras ūdens bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas iekārtu teritorijā (Grīšļu ielā 6). Teritorija apmeklētājiem tiks atvērta jau no plkst. 16.00, un pirmais priekšnesums būs baudāms plkst. 17.00.

Vakara sākumā operdziedātājs Armands Siliņš-Bergmanis kopā ar sitaminstrumentālistu Reini Tomiņu izpildīs kamermūzikas programmu, kur centrā būs Andra Dzenīša cikls "Mēra dziesmas" (2022. gads) un Alises Rancānes svaigi uzrakstītais "Lauka galā" (pirmatskaņojums).

Vakara vidus daļā būs Sansusī mūziķu kautiņu turnīra spraigs pusfināls, kurā jau zināms, ka piedalīsies ērģelnieks Oskars Kalniņš un saksofonists Rūdolfs P. Rubenis.

Vakaru noslēgs Somijas laikmetīgā cirka trupas Lumo company izrāde Fineline, kurā piedalās arī latviešu pianists Ēvalds Lazarevičs un kurā tiks apšaubīts fiziskais līdzsvars, veicot tā izpēti. Vakara punkts uz "i" jeb ķirsītis, kā jau ierasts, būs enerģijas izlāde 20 minūšu diskotēkā.

Intervijā Armands Siliņš-Bergmanis stāsta gan par īpaš­ās vietas izvēli, gan festivālam uzticīgo publiku, mūziķu kautiņiem, gaidāmo talku un vēl citiem plāniem.