No 4. novembra līdz 2. decembrim Rīgā notiek jau 23. starptautiskais Baha kamermūzikas festivāls, šogad piedāvājot piecus koncertus ar māksliniekiem no Francijas, Itālijas, Somijas un Latvijas. Ar festivāla programmu iepazīstina Kristiāna Vaickovska.

Em. Dārziņa Mūzikas skolas zālē festivālu ieskandināja koncerts «Vārds jaunajiem», bet 12. novembrī Mazajā ģildē viesosies baroka mūzikas ansamblis «Masques» no Francijas.

15. novembrī Rīgas Vēstures un kuģniecības muzeja Kolonnu zālē koncertprogrammā «Per Brahe’s Travels» ("Pēra Brahes ceļojumi") muzicēs somu mākslinieki Mats Lillhannuss (Mats Lillhannus, tenors) un Miko Ikeheimo (Mikko Ikäheimo, lauta). Pērs Brahe (Per Brahe, 1602–1680) bija nozīmīga vēsturiska personība ne tikai kā Zviedrijas ģenerāļgubernators, bet arī kā dziesminieks. Brahe bija lautists, kurš savos ceļojumos bija savācis un apkopojis krājumā tā laika aktuālākos skaņdarbus lautai no Itālijas, Vācijas, Francijas un Anglijas.

22. novembrī plkst.19.00 Mazajā ģildē solo un duetā - pianisti Daumants Liepiņš un Aurēlija Šimkus, bet 2. decembrī festivāla noslēguma koncertā Rīgas Vēstures un kuģniecības muzeja Kolonnu zālē uztāsies itāļu flautists Massimo Merčelli un klavesīniste Aina Kalnciema. Brīnisķīgajam duetam vakara gaitā piepulcēsies arī Ainārs Paukšēns ar baroka čellu.