Pirms gada decembra vidū atjaunotajā un akustiski labskanīgajā Sabiles sinagogas ēkā, kur jau pusotru gadu darbojas Sabiles Mākslas, kultūras un tūrisma centrs, izskanēja pirmais muzikālais notikums - Raimonda Tigula un LNSO stīgu kvinteta koncerts "Mēnessgaismas skaņu zīmējumi". 30. decembrī, svinot Raimonda 50. gadskārtu, klausītāji tiek aicināti uz koncertu "Schola Cantorum Riga. Carmina. Gregoriskie dziedājumi", kurā piedalīsies arī komponists, un tas būs vienīgais koncerts Raimonda dzimtajā Talsu novadā, kas veltīts viņa jubilejai.

No 2021. gada februāra to vada Ginta Petra, kura ieguvusi profesionālo pieredzi Rīgā un ārvalstīs, strādājot Vācijas tirdzniecības kamerā Latvijā un Šveices vēstniecībā Baltijas valstīs, Latvijas investīciju attīstības aģentūras pārstāvniecībā Vācijā.

Ginta Petra: "Pusotrs gads, kopš šī nama durvis ir atvērtas ikvienam pasākumam, ir iemācījis un pieradinājis, ka mūsu publika var būt ļoti dažāda un ka nams ir pieņemošs un piemērots daudz kam.

Tā ir bijusī sinagoga, kas ir celta pirms vairāk kā simt trīsdesmit gadiem, un visu mūžu bijusi dažādu peripetiju pakļautībā. Vispirms kalpojis kā lūgšanu nams, te bijušas noliktavas un sporta zāle, arī aizmirstības periods,

kamēr Talsu dome piesaistīja līdzekļus un lēma, ka šajā atjaunotajā namā būs profesionālās mākslas un kultūras centrs.

Saņemot šī nama atslēgas tad arī pirmās domas bija par to, ar ko varētu šo namu piepildīt. Akustika un aura tur ir brīnišķīga, esam centušies piepildīt to ar dažāda rakstura un noskaņu mūziku, mākslu, arī sarunām. Ceru šo līniju arī turpināt. Prieks, ka mums jau ir uzticīgā auditorija diezgan lielā rādiusā, kas iekļauj gan mūsu novadu, gan kaimiņu novadus, kā arī Rīgu. Ir tādi, kas uzzina ķēdes reakcijā ko jaunu un atbrauc klausīties un skatīties, kas šeit notiek pašlaik. (..) Šī ir telpa ne tikai ar brīnišķīgu akustiku un auru kā bijušais dievnams, bet arī ar ļoti limitētu, tātad ekskluzīvu ietilpību - nedaudz vairāk kā simts vietas klausītājiem. Visi 15 muzikālie šī gada notikumi ir bijuši labi apmeklēti."

1890. gadā ēka Abavas upes labajā krastā celta kā sinagoga Sabiles ebreju kopienai un kalpojusi tai līdz Otrajam pasaules karam. 1941. gadā, fašistiskās Vācijas okupācijas laikā, Sabiles kopiena tika iznīcināta. No 1950. gada, padomju okupācijas laikā, ēku izmantoja vietējā skola un sporta skola. Astoņdesmito gadu vidū to pārņēma Sabiles augļu un dārzeņu kombināts un pielāgoja par noliktavu. 2001. gadā aizsākās ēkas rekonstrukcija (arhitekts Modris Liepa). Šobrīd bijušajā Sabiles sinagogā atrodas Talsu novada pašvaldības iestāde “Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centrs”, kurā notiek dažādi mākslas un kultūras pasākumi, izstādes, koncerti, kinovakari, lekcijas, semināri, konferences un citi pasākumi.