Aicinām jūs doties uz Rotko muzeju, kur 31. maijā muzeja pagalmā svinīgi tika atklāta vasaras izstāžu sezona.

Rotko centrs, kas pagājušajā gadā svinēja savu 10. dzimšanas dienu un oktobrī ieguva muzeja statusu, allaž ir rūpējies, lai šī būtu tikšanās vieta māksliniekiem no dažādām pasaules valstīm, vieta, kur radoši bagātināties un apmainīties pieredzē Latvijas māksliniekiem un viesiem.

Tā tas bija arī šoreiz, kad līdzās Latvijas mākslinieku grupas izstādei "Ak, figūra, ar ko tu vakardien draudzējies?" un keramiķes Ineses Brants jubilejas izstādei "Laika dimensijas" muzejā skatāmas arī divas jaudīgas viesmākslinieku darbu ekspozīcijas - brazīliešu izcelsmes Lielbritānijas gleznotājas, tēlnieces un grafiķes Karinas Lambrehtas (Karin Lambrecht) izstāde "Dvēseles gadalaiki" un viena no Ķīnas abstraktā  ekspresionisma spilgtākajiem pārstāvjiem Taņ Pina (Tan Ping) jaudīgā izstāde "Turpu šurpu: Taņ Pina māksla".

Raidījumā tiekamies ar Rotko muzeja vadītāju Māri Čačku, mākslas zinātnieci un kuratori Ingu Šteimani, keramiķi Inesi Brants un angļu mākslas vēsturnieku, grāmatu autoru un kuratoru Deividu Anfamu (David Anfam).

7. jūnija "Neatliekamajā sarunā" iepazīstam Taņ Pina izstādi "Turpu šurpu: Taņ Pina māksla", tiekoties gan ar pašu mākslinieku, gan izstādes kuratoru, mākslas vēsturnieku, rakstnieku un radio programmu veidotāju Filipu Dodu (Philip Dodd).