25. janvārī jau 15. reizi notiks Latviešu simfoniskās mūzikas Lielkoncerts. Šoreiz uz Lielās ģildes skatuves muzicēs četri orķestri, un programmā būs šī gada jubilāru Jāņa Mediņa un Marģera Zariņa, kā arī Artura Maskata un Platona Buravicka skaņdarbi. Īpaši šim vakaram tika komponēts jauns opuss, kura autors - Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas kompozīcijas katedras asociētais profesors un Latvijas Komponistu savienības vadītājs Rolands Kronlaks.

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris Gunta Kuzmas vadībā pirmatskaņos Rolanda Kronlaka darbu "Plūsma", kura pamatā ir skanējuma pulsāciju arhitektūra. Autors pēta mūzikas plūdumu un tā stihisko dabu – kā tas paātrinās un palēninās, virzās augšup vai lejup.

Rolands Kronlaks par savu jaundarbu "Plūsma" saka, ka "tam ir vairāki attīstības posmi, un katrs no tiem sākas ar relatīvi klusinātu - kamerīgu - skanējumu, pakāpeniski izaugot orķestrālos. Un tieši šajos orķestrālajos skanējumos es domāju par plūsmu. Fizikā tā ir kaut kādu daļiņu pārvietošanās. kura ir paredzama. Es neesmu centies to atveidot, taču visus fragmentus raksturo plūdums. Tas nav repetatīvs vai izskaistināts, nav arī trokšņains vai aleatorisks, bet tajā ir kaut kāda kopēja sinerģija un daudz dažādu slāņu, pie kuriem mēģinājumos ar orķestri tagad strādājam".

Ar Rolandu Kronlaku tikās Sandra Ņedzvecka.

Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncerts izskanēs arī Latvijas Radio 3 "Klasika" tiešraidē.