“Desafinado”, “Manha Da Carnaval”, “One Note Samba”, “Agua De Beber” – šīs un vēl citas leģendāras kompozīcijas izskanēs Riodežaneiro džeza mūzikas vakarā 1. oktobrī Dzintaru koncertzālē, kur Latvijas Radio bigbends uzstāsies kopā ar vienu no pasaules vadošajiem bigbendu diriģentiem, zviedru komponistu Matu Holmkvistu, Brazīlijas labāko bundzinieku Kiko Freitas un uzlecošo džeza zvaigzni, kolumbiešu pianistu Hesus Molina.

Koncertprogrammā "Big Band Bossa Nova" skanēs skaņdarbi no Mata Holmkvista topošā albuma ‘‘A Tribute to Jobim’’, kas ir veltījums Antonio Karlosam Žobimam – nozīmīgākajam brazīliešu populārās mūzikas komponistam un vienam no bosanovas pamatlicējiem. Viņa mūzikā apvienojas brazīliešu klasiķa Eitores Villa-Lobuša, franču impresionistu un džeza ietekme. Tieši Antonio Karloss Žobims džezā ieveda un attīstīja bosanovu – jaunu stilu, kurā apvienojās sambas dejas ritmi ar džezu. Albumā Žobima saules un siltuma caurstrāvotie bosanovas meistardarbi aranžēti ar tikai Holmkvistam raksturīgo stilistisko pieskārienu.

Kā raidījumā Pa ceļam ar Klasiku stāsta Latvijas Radio bigbenda vadītājs Kārlis Vanags, daudzu priekšstats par bosanovu un sambu varētu būt maldīgs, jo patiesībā šiem mūzikas stiliem ir ļoti daudz dažādu šķautņu un apakšvirzienu.

“Tādā ziņā, manuprāt, šī [mūzikas] izvēle ir lieliska, lai kopīgiem spēkiem šīs mazās, bet ļoti būtiskās nianses atklātu gan sev, gan nodotu klausītājiem.”

Koncertā pie taustiņinstrumentiem sēdīsies viens no labākajiem kolumbiešu jaunās paaudzes pianistiem Hesus Molina, kurš muzicējis kopā ar tādiem mūziķiem kā Randy Brecker un John Pattitucci, uzstājies slavenajā ‘‘Blue Note’’ klubā Ņujorkā un koncertējis visā pasaulē. Savos 26 gados Molina kļuvis par džeza mūzikas spīdekli, kuru dēvē par nākamo Čiku Korea un kolumbiešu Oskaru Pītersenu. Viņu apbrīno arī Kārlis Vanags.

“Mūsdienās nav viegli pārsteigt klausītāju ar kaut ko jaunu, ar virtuozitātes skatpunktu, bet Hesus tas tiešām izdodas. Par to varbūt liecina arī viņa milzīgais sekotāju skaits sociālajos tīklos un Youtube kanālā, kas mūsdienās ir viens no rādītājiem, vai mākslinieks spēj aizraut plašu publiku.”

Kārlis Vanags atzīst, ka šis muzikālais kopprojekts Latvijas Radio bigbendam ir liels notikums, pieļaujot, ka pēc vairākiem gadiem mūziķi varēs uz to atskatīties ar lielu gandarījumu.