No 6. līdz 8. oktobrim Rīgā, kultūras vietā "Hanzas perons", norisināsies "Skaņu mežs", ko britu medijs "The Wire" pērn nodēvējis par lielāko avangarda mūzikas festivālu Baltijā. Festivāla centrālie viesi būs Berlīnē balstītais duets Amnesia Scanner, Viljams Pārkers un Hamīds Dreiks, dēvēti par labāko frīdžeza ritma sekciju pasaulē, Pulicera balvas laureāts Reivens Čakons, japāņu dziedātāja Phew u. c.

Koncertvakariem tuvos datumos festivāla viesmākslinieki sniegs meistarklases un lekcijas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, Latvijas Mākslas akadēmijā un mākslas centrā "Noass". 

Ar festvāla radošo vadītāju Rihardu Endriksonu sarunā vairāk laika veltām šī gada hedlaineriem - Berlīnē bāzētajai apvienībai Amnesia Scanner. Runājam par to, kā mūziķiem izdevies ar popmūzikas klišejām, mākslīgā intelekta un elektroniskās mūzikas līdzekļiem izveidot izteiksmīgu un atpazīstamu individuālo stilu. Sarunā arī par dažiem spilgtākajiem festivāla akcentiem un ieradumu ik gadu atskatīties uz labākajiem avangarda mūzikas albumiem.