Orķestra “Rīga” sezonas atklāšanas koncerts 27. septembrī plkst. 19.00 Lielajā ģildē klausītājiem sola krāšņu emocionālo baudījumu– vitālu enerģiju Andra Vecumnieka mūzikā ar Trio "Art-i-Shock” piedalīšanos, vēsturisku vēstījumu par dirižabļa jeb cepelīna rašanos Tomasa Dosa “Dirižabļa simfonijā” un iespēju Latvijā pirmo reizi noklausīties Riharda Dubras Ceturto divertismentu.

"Neatliekamajā sarunā" tiekamies ar diriģentu Valdi Butānu un sitaminstrumentrālisti Elīnu Endzeli, kuri vēsta par Vecumnieka opusa "Concertino Arti-i-Shock" krāsainajām un rotaļīgajām šķautnēm, izaicinājumiem iestudēšanas procesā un kopīgo sadarbību, kā arī atklāj gaidāmos koncertsezonas akcentus.

"Ir ļoti patīkami atgriezties pie kolektīva, kurā pirms daudziem gadiem esmu strādājusi. Jūtu mīļu, pozitīvu attieksmi no orķestra puses, kas ir ļoti svarīgi - vismaz man," sarunas gaitā atzīmē Elīna Endzele.

Šai sakarībā Valdis Butāns saka tā: "Mūsu orķestris šajā ziņā vispār ir ļoti pozitīvs - vienmēr priecājamies par jaunām radošām sadarbībām ar labiem māksliniekiem. Un kur nu vēl "Art-i-Shock", kas pats par sevi ir vitamīnu deva visai dienai - ļoti viegli sastrādāties, ceru, ka abpusēji!"