No 23. līdz 25.augustam Latgales vēstniecībā "Gors" norisināsies jau piektais mūzikas festivāls ģimenei un draugiem "LNSO vasarnīca", kas Rēzeknē notiks jau otro gadu pēc kārtas. Bet pirmo reizi festivāla ietvaros tiek rīkotas jauno komponistu meistarklases, kuru rezultātu varēsim baudīt festivāla atklāšanas koncertā "Jānis Ivanovs un jaunie". Kā intervijā Latvijas Radio 3 – Klasika atklāj Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) direktore Indra Lūkina, pērn "LNSO vasarnīca" tika tik sirsnīgi uzņemta "Gorā", ka sirdis atvērušās pat skeptiķiem.

LNSO direktore Indra Lūkina stāsta, ka ar festivālu "LNSO vasarnīca" orķestris gluži apzināti īsteno konkrētu kultūrpolitiku: „Dodamies uz attālākiem Latvijas reģioniem, lai tur mītošajiem cilvēkiem piedāvātu ļoti kvalitatīvus visdažādākā veida mūzikas notikumus – ne tikai koncertus, bet arī teatralizētus uzvedumus. Mums pašiem šķiet, ka tas ir ļoti būtiski. Un svarīgi, ka Rēzeknes gadījumā arī "Gora" saimniekiem tas šķiet būtiski:

pagājušajā gadā "Gorā" tikām tik ļoti sirsnīgi un atsaucīgi uzņemti, ka sirdis atvērās pat tiem dalībniekiem un mūziķiem, kuri uz Rēzekni brauca ar zināmu skepsi: pēc festivāla visi bija absolūti priecīgi, laimīgi un teica – jā, jā, mēs gribētu atbraukt šeit vēl!

Tā nu izveidojās mūsu ļoti labā sadarbība ar koncertzāles "Gors" komandu, un gluži dabiski šķita to turpināt arī šogad."

Silto un viesmīlīgo uzņemšanu, tāpat šī notikuma profesionālo organizēšanu slavē arī

LNSO galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs Andris Poga: "Koncertzālei "Gors" manā sirdī ir ļoti īpaša vieta – uzskatu, ka simfoniskajiem koncertiem tā ir labākā koncertzāle Latvijā.

Lai arī sadarbībā ar "Gora" komandu katru sezonu cenšamies rast iespēju vismaz vienu vai divas reizes viesoties Latgalē ar programmu, kas nereti izskan arī Rīgā, festivāls tomēr ir cits formāts – tās ir veselas trīs dienas, kurās, atrodoties uz vietas, ir iespēja izbaudīt arī pašas pilsētas un Latgales atmosfēru. Es gan nepiederēju cilvēkiem, kuri ar skepsi raudzījās Rēzeknes virzienā, drīzāk ar zināmu konservatīvismu – jo pirmie vasaras festivāli notikuši Cēsīs, tas bija izveidojies par zināmu zīmolu. Taču ideja par „Goru” ir ļoti svarīga no auditorijas viedokļa – ka arī šajā reģionā klausītājiem varam piedāvāt ne tikai vienu koncertu, bet nepieciešamo kultūras produktu komplektu. Šis ir dabisks un labs veids, kā šis mūsu vasaras festivāls attīstās."

Vairāk un plašāk šeit!