No 7. maija līdz 11. jūnijam Rīgā norisināsies jau ceturtais pianista Andreja Osokina festivāls, kas arī šogad būs veltīts Ukrainai. "Klasika" piedāvā reportāžu no festivāla preses konferences.

Katra iegādātā biļete uz festivāla pasākumiem būs ziedojums Ukrainai. Visi festivāla laikā gūtie biļešu ieņēmumi kopā ar īpaši festivālam izveidotajā Ziedot.lv akcijā saziedotajiem līdzekļiem sadarbībā ar "Biļešu Paradīzi", Ziedot.lv, biedrību "Tavi draugi" un Ukrainas vēstniecību Latvijā tiks novirzīti humanitārajai, medicīnas, aizsardzības un mājdzīvnieku palīdzībai – tiks iegādātas gan higiēnas preces un citas ukraiņiem nepieciešamas lietas, gan maltīšu komplekti, aizsargbrilles un aizsargcimdi Ukrainas karavīriem, kā arī barība mājdzīvniekiem Ukrainas deokupētajās un kara plosītajās teritorijās. Kopā ar sadarbības partneriem tiks izvērtētas arī Ukrainā akūti nepieciešamās lietas, lai nodrošinātu pēc iespējas vērtīgāku humanitāro un medicīnisko atbalstu Ukrainas cilvēkiem.

Festivāla ieskaņā un tā laikā notiks koncerti, meistarklases, "Sarunas par aktuālo" un citi pasākumi, kuros piedalīsies "Labvēlīgais Tips", "Melo-M", Ralfs Eilands, Katrīna Gupalo, Georgijs Osokins, Kremerata Lettonica, Sonora Vaice, Platons Buravickis, Gundars Āboliņš, Dita Lūriņa, Ģirts Krūmiņš, Kristīne Garklāva, pats Andrejs Osokins, mūziķi, mākslinieki un aktieri no Ukrainas un daudzi citi. Festivālā pirmatskaņojumus piedzīvos vairākas īpaši festivālam radītas koncertprogrammas.