26. decembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā tika vaļā vērts Pētera Vaska fonda klajā laistais latviešu mūzikas albums „Gaismā”, kuru ieskaņojuši dziedātāja Inga Šļubovska-Kancēviča, pianiste Agnese Egliņa, flautiste Dita Krenberga un čellists Ēriks Kiršfelds.

Jauniznākušajā tvartā iekļauti skaņdarbi, kurus pasūtinājis Vaska fonds un kuri piecu gadu laikā tapuši fonda koncertciklu ietvaros. Tās ir Artura Maskata, Pētera Vaska, Viļņa Šmīdberga, Pētera Plakida, Rutas Paideres, Lauras Gustovskas un Ingmāra Zemzara solodziesmas ar Imanta Ziedoņa, Knuta Skujenieka, Aspazijas, Friča Bārdas, Ojāra Vācieša un Valdas Moras dzeju. Jaunā CD noformējumam izmantota mākslinieka Ģirta Muižnieka glezna.

„Esmu patiesi laimīga, ka mūsu izcilo komponistu jaunradītie skaņdarbi ir iemūžināti albumā un skanēs pasaulē, apliecinot Latvijas mūziķu talantu un augsto profesionālo līmeni mūsdienu vokālās kamermūzikas laukā!” uzsver CD izdošanas iniciatore un Vaska fonda koordinatore Regīna Deičmane, kuru uz interviju "Klasikā" aicināja Rūta Paula.