No 7. jūlija otrdienu vakaros Kalnciema kvartālā notiks "Rāmie šovi" - koncertus sniegs rūpīgi izvēlēti un atpazīstami Latvijas mūziķi, katru reizi būs arī īpašais viesis – vakara patrons, kurš aprunāsies ar mūziķiem un publiku par dzīvi un pēdējā laika pieredzēm. "Klasikai" par visu plašāk stāsta Kalnciema kvartāla radošā direktore Una Meiberga un Xylem trio dalībnieks, saksofonists Oskars Petrauskis.

Koncerti notiks no 7. jūlija katru otrdienas vakaru plkst. 19.30, un pirmajā sērijā gaidāmi četri īpaši notikumi.

Pirms 12 gadiem Kalnciema kvartālā koncertu sezona aizsākās tieši ar brāļu Petrausku un Riharda Zaļupes koncertu dārzā. Kalnciema kvartāls ir vieta, kur ciena tradīcijas, tāpēc šīs neparastās sezonas atklāšanā, 7. jūlija vakarā klavieres, saksofona un perkusiju ritmi pieskandinās Kalnciema kvartālu mūziķu apvienības Xylem trio izpildījumā. Brāļi Oskars un Raimonds Petrauski un Rihards Zaļupe, kopīgi zināmi kā Xylem trio, piedāvās koncertprogrammu "No Kančeli līdz Paulam". Vasaras mūzikas noskaņās varēs dzirdēt skaņdarbus no jaunākā Xylem trio albuma Round Giya Kancheli, kā arī pazīstamu melodiju apdares. Vakara īpašais viesis – koncerta patrons Sandijs Semjonovs.

14. jūlija vakarā lirisku gaisotni Kalnciema kvartālā ar savu solo koncertu radīs režisors un mūziķis Vladislavs Nastavševs. 21. jūlijā grupas DaGamba dalībnieki čellists Valters Pūce un pianists Dainis Tenis piedāvās vakaru ar klasiskās un populārās mūzikas hitiem, čellu un klavieru skanējumā, bet 28. jūlijā dzirdēsim vokālo grupu Latvian Voices.

*

Inta Zēgnere: Una, vai uzbursit ainu, ko piedzīvojam, kad šobrīd nokļūstam Kalnciema kvartālā?

Una Meiberga: Kalnciema kvartāls jau desmit gadus savu publiku lutinājis ar koncertiem dārzā - līdz šim tie notikuši ceturtdienās un bijuši visiem pieejami. Tagad, kad pasaulē viss mainījies, esam pārskatījuši arī savus plānus, domājot, kā dzīvot tālāk. Esam izveidojuši pavisam jaunu pasākumu plānu vasarai, un

jūlijā otrdienās piedāvāsim citāda veida koncertus, kuri būs ar biļetēm un par kuriem īpaši priecāsies tie, kuri līdz šim sūdzējušies par to, ka Kalnciema kvartālā ir ļoti forši, bet tur ir par daudz cilvēku un mazliet grūti arī kaut ko dzirdēt.

Arī mūziķi izjutuši, ka klausītāji pārāk aizrāvušies savstarpējās sarunās, un mēs bijām mazliet noilgojušies pamainīt to, kas mums tur notiek.

No 7. jūlija sākam koncertu ciklu, kuram rūpīgi esam izvēlējušies mūziķus, turklāt katram vakaram būs arī patrons - īpašais viesis. 7. jūlijā mums būs Xylem trio, bet viesis - žurnālists Sandijs Semjonovs. Pēc nedēļas esam aicinājuši režisoru un mūziķi Vladislavu Nastavševu, pēc tam būs DaGamba duets Valters Pūce un Dainis Tenis, bet 28. jūlijā - Latvian Voices. Pagalms būs iekārtots citādi - atmosfēra būs intīmāka. Protams, tiks ievērota arī nepieciešamā distance un citi drošības apstākļi, kas radīs vēl labāku atmosfēru. Būs arī kaut kas garšīgs, vīns un, cerams, arī labs laiks.

Inta Zēgnere: DaGamba koncertam dots nosaukums "Bez elektrības". DaGamba un bez elektrības?!

Una Meiberga: Šim ciklam esam devuši mazliet smieklīgu nosaukumu - "Rāmie šovi", kas veido tiltiņu uz to, ka bez elektrības, bet - tas ir vienkārši triks, jo

īstenībā jau apskaņošana būs, vienkārši koncerts ir mazāks un intīmāks.

Ciklu atklās Xylem trio.  Oskar, tieši jūs bijāt tie, kas pirms krietniem gadiem atklājāt koncertu tradīciju Kalnciema kvartālā.

Oskars Petrauskis: Jā, pirms divpadsmit gadiem pirmo reizi uzstājāmies šajā unikālajā vietā, kas mani vienmēr uzrunājusi ar savu īpašo auru. Kad Kārlis Dambergs piezvanīja un aicināja mūs uzstāties arī šovasar, man nebija jautājumu - tik īpaši, forši cilvēki šeit ir; arī atmosfēra un renovētās celtnes un tas, kā mūs uzņem Kalnciema kvartālā - tas ir kas ļoti īpašs.

Toreiz skatuvīte bija pavisam miniatūra, uz kuras mēs kā trio nesatilpām - marimba atradās kaut kur zemē, jo Rihardam jau vien vajag pusi no operas skatuves...

Mūsu vēriens, instrumentārijs ir ļoti interesants, krāsains, vienmēr ir kaut kas jauns. Perkusiju jomā pasaulē var atrast ļoti dažādus instrumentus, ko Rihards labprāt arī vienmēr apgūst un ņem savā ekipējumā. Arī es esmu progresējis - man jau būs trīs saksofoni šajā vakarā, atšķirībā no diviem saksofoniem pirmajā reizē. Kas jauki - ka atmosfēra un skatuve būs pilnīgi cita, jauna, ļoti ietilpīga, ar visām ekstrām. Pa šiem gadiem tas viss ir atrisināts. Šāda tradīcija - smalki koncerti tik jaukā koncerta vietā - vasarā varētu izvērsties kā īpašs festivāls.

Una Meiberga: Gribējām atgriezties pie pirmsākuma, jo

šis ir tāds laiks, kas rosina pārdomas - mēs visi esam ļoti daudz ko piedzīvojuši, arī mums Kalnciema kvartālā nav gājis viegli, un mēs vēlamies jaunu sākumu, tāpēc būs arī sarunas - ar mūziķiem un publiku par dzīvi,

par pēdējā laikā pieredzēto un kādām atziņām par to, ka varbūt jāapstājas, jāieklausās, kas ir svarīgi, ko gribas un kas ir ko vērts. Tāpēc arī tieši šādā veidā nolēmām sākt visu mazliet kā no jauna.

Vairāk un plašāk - ierakstā.