30. martā Latgales vēstniecībā "Gors" skanēs koncerts "Mediņu laboratorija" - Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas (JMRMV) un Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas (JIRMV) sadarbības auglis.

Koncerts, kura pilnais nosaukums ir "Mediņu laboratorija Sn S2+Be1+Ba Br" veidots kā ķīmiska formula, kurā savienosies trīs muzikāli elementi, kurus katrs savā laikmetā un dzīves nogrieznī radījuši trīs komponisti: Vīnes klasiķis Ludvigs van Bēthovens, franču romantiķis Kamils Sensānss un mūsu pašu Pēteris Barisons. Programmā izskanēs Ludviga van Bēthovena 1. simfonija, Kamila Sensānsa 2. klavierkoncerts, kā arī Pētera Barisona kantāte korim un orķestrim "Brīnumzeme".

Koncertā piedalīsies Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas un Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas apvienotais koris un simfoniskais orķestris. Solisti – JMRMV 4. kursa Taustiņinstrumentu nodaļas audzēkņi - Marija Virki (klavieres) un Aleksandrs Komka (klavieres), JMRMV Vokālās nodaļas pedagogs, Latvijas Nacionālās Operas un Baleta solists, baritons Kalvis Kalniņš. Orķestrī apvienosies JIRMV audzēkņi un pedagogi, bet diriģents būs JVLMA profesora Andra Vecumnieka simfoniskā orķestra diriģēšanas klases 8. semestra students Vilhelms Georgs Vācietis, kurš ievieš jaunu muzikālo redzējumu par skaņdarbiem un veicina audzēkņu profesionāli muzikālo attīstību, iedrošinot sadarboties jaunajiem mūziķiem un sniedzot profesionālu muzikālu baudījumu koncerta apmeklētājiem.

"Man vienmēr patīk, ja programma ir nostrādāta, esmu skaidri definējis lietas, ko vēlos un ko pieprasa apstākļi un iespējas. Tomēr vienmēr ir jābūt mazai brīvības telpai, kur varam doties. Brīvības sajūtai ir jābūt. Mums nekad nav bijuši divi vienādi mēģinājumi. Esmu gandarīts, ka uz skatuves varam muzicēt un ļauties tam, ka domājam līdzīgi," intervijā "Klasikai" uzsver jaunais diriģents Vilhelms Georgs Vācietis.

Vēl sarunā par radošumu un ķīmiju, par Mediņskolas došanos uz Rēzeknes "Goru", koncerta nosaukumā redzamās formulas atšifrējumu un to, kāpēc Sensānsa 2. klavierkoncertā būs divi solisti....