Sestdien, 27. maijā, Rēzeknē, pie Latgales vēstniecības GORS, notiks muzikālas īpašvietas izrādes "Visi putni skaisti dzied" pirmizrāde, kurai mūziku komponējis Jēkabs Nīmanis, bet režisore un dramaturģe ir Krista Burāne. Horeogrāfiju veidojusi Kristīne Brīniņa, bet vizuālo tēlu, apvienojot dažādu tautu tradīcijas, risinājusi māksliniece Pamela Butāne.
Iestudējumā putnus atveido aktieri Artūrs Čukurs, Elīza Dombrovska, Rūta Holendere, Anna Klišāne un Armands Siliņš, kā arī piedalās daudzbalsīgs „Visu putnu koris”, kuru vada Patriks Kārlis Stepe. Viņiem pievienosies koristi no izrādes notikumu vietām Viļakā, Daugavpilī, Liepājā un Rīgā.

Sarunā ar režisori Kristu Burāni - par cilvēka un latvieša saikni ar dabu, par šīs saiknes iznīcību un uzturēšanu. Par labu dzīvi ne tikai sev, cilvēkam, bet arī radībām, kas apkārt. Par izrādi, kas ir muzikāla īpašvietas izrāde un aicina uz domapmaiņu, diskusiju un drosmi.

“Latviešu mitoloģijā cilvēku un putnu dziesmas palīdz sakārtot pasauli. Dzeltenajai cielavai, zvirbulim, mežirbei, griezei, dzenim un cīrulim tajā ir nozīmīgas lomas. Tomēr šobrīd tie piedzīvo strauju populācijas samazināšanos. Viņu balsis intensīvās lauksaimniecības un mežistrādes dēļ ir apklusušas vai apklust visā Eiropā. Arī pie mums. Ko tas nozīmē Latvijas cilvēkiem, kuri dzied koros? Vai mūsu dziesma un dziedāšana spēj sakārtot pasauli tā, lai tajā nepazustu mazāk aizsargātās balsis? Es gribu dot iespēju cilvēkiem, kurus aizrauj dziedāšana, apzināties, ka mūsu balsīm ir spēks ne tikai lielajā Dziesmu svētku kopkorī, ka mūsu balsis var ne tikai skaisti skanēt, bet arī aizstāvēt citus dziedātājus - putnus. Mēs stāstām latviešu un putnu satikšanās, kopīgas dzīves, sadzīvošanas un sadziedāšanās stāstu. Un uzdodam jautājumu - kur slēpjas putna dziesmas vērtība?”, saka režisore Krista Burāne.