Otrdien, 29. martā, Ventspils koncertzālē “Latvija”, atzīmējot starptautisko klavierēm veltīto dienu jeb Piano Day, koncertēs pianisti Roberts Flaics (Robert Fleitz) un Džons Kamīls Farā (John Kameel Farah).

Pirmā Klavieru diena notika 2015. gada 29. martā, kad pēc vācu pianista un skaņraža Nila Frāma ierosinājuma ikviens tika aicināts godināt šo instrumentu un tam radīto mūziku. Nu gada 88. dienas (atsaucoties uz 88 klavieru taustiņiem) atzīmēšana kļuvusi par tradīciju un šogad norisināsies jau astoto reizi.

Koncerta pirmajā daļā muzicēs amerikāņu pianists Roberts Flaics, kura priekšnesumā sastapsies Pēteris Vasks un Krists Auznieks, Mollija Džoisa un Džūlija Perija.

Edgars Raginskis ar pianistu Robertu Fleicu runā par 20. un 21. gadsimta mūzikas programmu Ventspilī, meklē Lūcijas Garūtas līdziniekus amerikāņu mūzikā, apspriež Roberta pianista bezkompromisu dabu, kā arī atgādina sev Glena Gūlda svarīgāko mācību jebkuram mūziķim.

Klavierspēli Roberts sācis apgūt jau četru gadu vecumā pie sava tēva. Vēlāk absolvējis gan bakalaura, gan maģistra studijas Džuljarda skolā pie pasniedzējiem Hankvana Čena (Hung-Kuan Chen) un Džuliana Mārtina (Julian Martin). Ar tēvu Patriku  mūziķi joprojām saista profesionālas saites – abi ir Swan City Piano Festival dibinātāji un kuratori, un ik gadu dzimtajā pilsētā Leiklendā Floridas štatā pulcē visdažādāko klavierspēles žanru pārstāvošus māksliniekus. Kā teic pats Roberts Fleics, viņš ir “ar vienu kāju Rīgā, ar otru – joprojām Ņujorkā”, jo šobrīd studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie Jura Žvikova, bet ik pa laikam dodas mājup, lai koncertētu un iesaistītos citos radošos projektos. Pavisam nesen, aizvadītā gada oktobrī, Roberts Flaics ar solo koncertu piedzīvoja debiju Kārnegija zālē  Ņujorkā.