Lielajā ģildē 12. janvārī Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra koncerts “Angeličs. Bēthovens. Poga. Harmonija” ļaus jau otrreiz tikties ar pianistu Nikolasu Angeliču, kurš LNSO galvenā diriģenta Andra Pogas vadībā spēlēs Ludviga van Bēthovena Ceturto klavierkoncertu .
2015. gadā pianists Latvijā viesojās pirmoreiz, kopā ar mūsu mūziķiem atskaņojot Roberta Šūmaņa Klavierkoncertu. Arī toreiz pie diriģenta pults bija Andris Poga, par kuru Nikolass Angeličs saka: "Andris ir brīnišķīgs mūziķis, esmu kopā ar viņu uzstājies vairākos koncertos dažādās vietās. Bet kopā muzicēt šeit un ar šo orķestri ir kas īpašs, jo te ir spēcīgas kultūras tradīcijas, brīnišķīga zāle, orķestris strādā aizrautīgi, mūziķi ir lieliski.
Man patīk atmosfēra šeit, esmu pret to ļoti jūtīgs. Kad kaut kur braucu, man gribas to noķert. Šeit viss ir īpašs! Un jauki atkal muzicēt ar Andri.
N. Angeličs ir viens no augstākās raudzes meistariem un interesantākajiem pianistiem Eiropas plašumos. Viņš kaislīgi aizraujas ar Bahu, ko daudz spēlē kopš pusaudža gadiem, dziļi izjūt Brāmsu, kura koncertus ieskaņojis ar Pāvo Jervi un Frankfurtes Radio SO, apbrīno Bēthovenu, ko atzīst par “grūtu autoru”, mīl Šūmani, labi atsaucas par Štokhauzenu un Bulēzu, kas neilgu tikšanos laikā devuši daudz vērtīgas informācijas, ar ko “var baroties gadiem”, atzīst pianists.
Kritiķi liek N. Angeliču līdzās labākajiem Brāmsa mūsdienu interpretiem, viņa klavierspēlei piedēvē pārsteidzošu tēlainību, klausītājus aizgrābjošas un valdzinošas kvalitātes, kas smalki atklāj skaņdarba krāsas, faktūru un harmonijas. Līdzās augstu novērtētajām klasiskā un romantiskā laikmeta skaņdarbu interpretācijām viņa interešu lokā ir laikmetīgais repertuārs – no Prokofjeva, Bartoka un Šostakoviča līdz Mesiānam, Bulēzam un Štokhauzenam. Pjērs Anrī pianistam veltījis skaņdarbu “Koncerts klavierēm bez orķestra”.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X