Jau otro reizi Dzintaru koncertzālē no 4. līdz 11. jūnijam norisinās Starptautiskais Hansa Gabora Belvederes jauno operdziedātāju konkurss, kurš šogad svin jau 40. gadskārtu.

Pēc atlases, kas notika dažādās pasaules valstīs, uz sacensību klātienē ieradušies 86 dziedoņi no visiem kontinentiem. Ar konkursa dalībniekiem pusfinālā kopā muzicēja četri Latvijas pianisti - Agnese Egliņa, Veronika Rinkule, Lelde Tīrele un Mārtiņš Zilberts.

Sarunā Agnese un Mārtiņš atklāj ceļu, kā dziedātāji nonāk līdz konkursa finālam, kāds repertuārs jādzied, kā savstarpēji atšķiras dalībnieki no dažādām valstīm, kā arī par korekcijām, ko ievieš politiskā situācija.

Agnese Egliņa: "Mūsu uzdevums ir gana sarežģīts, jo divas nedēļas pirms konkursa saņemam 120 dalībnieku anketas ar norādītām piecām ārijām katram. Kaut kas, protams, dublējās, bet vidēji bija ap četrsimt ārijām, kuras jāapgūst.

Visvairāk gaidām dienu pirms mūsu pirmās satikšanās ar dziedātājiem, kad tiek izlozēts kārtas numurs. Tad pianisti sadala, ar kuru no 17 dziedātājiem pirmajā dienā uzstāsies. Pirmais mēģinājums ir desmit minūtes garš, nākamajā dienā jau ir jāuzstājas. Un paralēli jau notiek mēģinājumi ar nākamajiem 13 dziedoņiem ar citu repertuāru."