Piektdien, 19. janvārī, plkst.18.00 Koncertzāles "Cēsis" Lielajā zālē notiks Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas Pateicības koncerts, par kuru "Klasikai" plašāk stāsta skolas direktors Vigo Račevskis.

Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas audzēkņiem un pedagogiem viens no nozīmīgākajiem gada notikumiem ir diena, kad mūzikā skan PALDIES. Tā ir pateicība ikvienam, kas rada, mācās, atbalsta, rosina un sniedz vērtējumu ikdienas darbā un svētkos.

Pateicības koncerts tradicionāli kopš 2017. gada ir klasiskās mūzikas izpausme audzēkņu un pedagogu interpretācijā. Lai saglabātu un attīstītu tradīciju, gadu no gada tiek meklēti jauni satura un repertuāra ceļi. Šajā gadā Pateicības koncertā izskanēs mūzika no latviešu un pasaules kino repertuāra. Klausītāji varēs baudīt džeza un tango noskaņu, romantiskus un pārdomu piesātinātus mīlestības mūzikas mirkļus, klasisku instrumentspēles skanējumu, kā arī perkusiju virtuozitāti un cilvēka balss niansēto skanējumu.

Koncertā skanēs mūzika no kino filmām "Pūt, vējiņi!", "Neparastie rīdzinieki", "Atsitiens", "Sievietes smarža", "Džeimss Bonds", "Henrijs IV" u.c.

Koncerts ir skolas pedagogu un audzēkņu uzdrošināšanās, ceļa meklējumi, lai filmu mūziku, kas tradicionāli ir kino mākslas emociju pastiprinātāja, parādītu kā patstāvīgu mūzikas pašizpausmes vērtību.

Skolas direktors Vigo Račevskis atzīst, ka šis koncerts ir lieliska iespēj izkāpt no ikdienas mācību procesa rāmjiem. Stāstot par koncertu un tajā iekļauto kino mūziku, viņš uzsver arī mūzikas vidusskolas dažādo nodaļu sadarbības lomu, kā arī pauž bažas par jauno mūziķu un Latvijas orķestru nākotni.