Rīgas Latviešu biedrības Mūzikas komisija 2022. gada 20. aprīlī plkst. 19.00 Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē aicina uz vokālās un klaviermūzikas dziesmu koncertu “Dzīvais mantojums”, kas ir veltījums komponista Roberta Liedes 55 gadu jubilejas piemiņai. Par to "Klasikai" plašāk stāsta komponista atraitne, pianiste Inguna Puriņa.

Koncertā piedalīsies dziedātāji – Jolanta Strikaite-Lapiņa, Sarma Liede un Jānis Kurševs, pianisti – Inguna Puriņa, Ventis Zilberts un Rīgas 3. Mūzikas skolas audzēkņi Pēteris Džeriņš un Roberts Lisovskis, kamerkoris “Cantus” (diriģente Ieva Apsīte). Mākslinieciskā vadītāja Mārīte Junita Apsīte. Koncerta vadītāja – muzikoloģe dr.art. Lolita Fūrmane.

Roberts Liede (1967-2006) bija komponists, pedagogs, Latvijas Televīzijas mūzikas raidījumu režisors, Mocarta biedrības Latvijā dibinātājs un vadītājs. Komponista aiziešana mūžībā pārtrauca gan cikla “Eiropas muzikālās pilsētas” turpinājumu LTV1, gan Mocarta biedrības darbību, bet ir palicis dzīvais mantojums – viņa mūzika.

Roberts Liede bija ārkārtīgi ražīgs komponists, atstādams darbus visos klasiskās mūzikas žanros – no klavierminiatūrām un vokālās lirikas līdz simfonijām un pat operai. Komponista dzīves laikā tika pirmatskaņoti visi viņa lielie darbi, piemēram, 1. un 2.  simfonija, un dziesmu cikls balsij un simfoniskajam orķestrim Viestura Gaiļa vadībā, savukārt Mesas atskaņojumu vadīja Māris Sirmais. Arī opera “Mazais princis” pieredzēja pirmizrādi Latvijas Nacionālajā operā. Komponista radīto kamermūziku izpildīja tādi mākslinieki kā Antra Bigača, Viesturs Jansons, Ilze Urbāne, Maija Prēdele, Inguna Puriņa, Ventis Zilberts u. c. Līdz šim izdoti divi Roberta Liedes nošu krājumi – “Bērnu dziesmas” un “Vokālā lirika”. 2021. gada rudenī tapa krājums “Skaņdarbi klavierēm”, savukārt pašlaik top “Kora dziesmu izlase”.