Par to, kā rit konkurss "Jūrmala 2022" ērģeļspēlē, uzzinām, sazinoties ar tā māksliniecisko vadītāju un žūrijas pārstāvi Edīti Alpi.

Atgādināsim, ka līdz 12. jūnijam Jūrmalā norisināsies XXIII Starptautiskais akadēmiskās mūzikas konkurss “Jūrmala 2022” ērģeļspēlē. Dalību konkursā pieteikuši jaunie ērģelnieki no Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Čehijas un Latvijas – kopumā 26 dalībnieki četrās vecuma grupās vecumā no 12 līdz 25 gadiem. Konkurss norisinās Jūrmalas Mūzikas vidusskolas Dubultu koncertzālē un Dubultu evaņģēliski luteriskajā baznīcā.

Dalībniekus vērtēs Latvijā un tuvākajās kaimiņvalstīs labi zināmi savas jomas profesionāļi – žūrijas priekšsēdētājs ir Lietuvas Mūzikas un Teātra akadēmijas asociētais profesors Balys Vaitkus, žūrijas sastāvā – ilggadējā JVLMA asoc. prof. Larisa Bulava, Rīgas Doma mūzikas direktors un Katedrāles ērģelnieks, kā arī LMB 2021 kategorijā “Izcils sniegums gada garumā” ieguvējs Aigars Reinis un  konkursa “Jūrmala 2022” ērģeļspēlē mākslinieciskā vadītāja, Jūrmalas Mūzikas vidusskolas ērģeļu klases dibinātāja un ilggadējā pedagoģe, ērģelniece Edīte Alpe.

Latviju konkursā pārstāv jaunie ērģelnieki no Jēkabpils, Valmieras, Saldus, Jaunpiebalgas, Rēzeknes, Ventspils, Cēsīm, Rīgas un Jūrmalas.