3.oktobrī, simtajā dzimšanas dienā godinot orķestra „Rīga” kādreizējo otro diriģentu  Mendeli Bašu un laižot tautās savu jaunāko albumu „Pašu auklēti!,” jauno koncertsezonu atklāj Orķestris „Rīga.” Par  sezonas atklāšanas koncertu, festivālu „Trīs zvaigznes” un  sarunu ciklu bērniem –   saruna ar Orķestra „Rīga” direktori Ilonu Breģi un kolektīva māksliniecisko vadītāju un galveno diriģentu Valdi Butānu.

Albumā “Pašu auklētie” jeb Cherished ir iekļauta četru komponistu mūzika: Jēkaba Jančevska kompozīcija “Un pret savas tautas dziesmu” teicējam un orķestrim, Ilonas Breģes “Mūzika Kārļa Zāles piemiņai” lielam pūtēju koncertorķestrim, Andra Sējāna skaņdarbs “Karavāna” un   Viļņa Šmīdberga Trešā simfonija, kas saņēma Latvijas Lielo mūzikas balvu kā 2010. gada labākais jaundarbs.

Šis ir Orķestra “Rīga” piektais izdotais mūzikas albums, bet pirmais, kas tapis šī brīža mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģenta Valda Butāna vadībā. Ieraksts noticis 2019. gada pavasarī Latvijas Radio studijā, piedaloties Orķestra “Rīga” mūziķiem un teicējai Zanei Jančevskai diriģenta Valda Butāna vadībā. Ieraksta skaņu režisors Gustavs Ērenpreiss.

Valdis Butāns: “Esmu gandarīts, ka orķestra līdz šim izdoto skaņu ierakstu klāstu varam papildināt ar šī brīža jaunāko veikumu – albumu “Pašu auklētie”, kas, manuprāt, iezīmē vienu no visbūtiskākajām mūsu kolektīva darbības šķautnēm – latviešu komponistu jaundarbu pasūtīšanu un atskaņošanu.

Albumā iekļautās kompozīcijas muzikāli un saturiski ir tik dažādas un latviski savdabīgas, cik dažādi un savdabīgi ir paši to autori.

Uzskatu, ka kvalitatīvs mūsdienu simfoniskā pūtēju orķestra repertuārs daudzviet pasaulē joprojām tikai veidojas, tādēļ ir svarīgi, ka šajā procesā ar savu unikālo pienesumu piedalāmies arī mēs – pašu zemē auklētie komponisti un atskaņotājmākslinieki.”