Piektdien, 21. septembrī, 13. koncertsezonu atklās kamerorķestris "Sinfonietta Rīga". "Klasikā" tiekamies ar orķestra māksliniecisko vadītāju un diriģentu Normundu Šnē.

Vaicāts, vai skaitlis "13" raisa kādas pārdomas, diriģents smej: "Jā, jā, protams, kā nu ne – ka vajadzētu mest mieru un darīt ko citu!" Bet tūlīt pat nopietni piebilst: "Neesmu skaitļu maģijas piekritējs – vienkārši domājam, lai katrs mūsu iznāciens uz skatuves būtu saistošs gan sev, gan apkārtējiem, kas mūs klausās. Dodamies tālāk, meklējam jaunus ceļus, jaunu mūziku, jaunus sadarbības partnerus."

Sezonas atklāšanā – pērle no latviešu mūzikas, atkalredzēšanās ar somu modernisma dižgaru un klasiska pamatvērtība! Trauksmains dedzīgums, afektu kontrasti ar barokālām atblāzmām un ritmiska vitalitāte koncentrēta Jāņa Ivanova elegantajā meistardarbā "Sinfonietta". Magnuss Lindbergs opusā "Joy" apstiprina, ka viņš, kā daždien lielmeistars, prot aizrautīgi rotaļāties ar akustiskām un elektroniskām skaņbūvēm, tās liekot vienkopus un aizraujot līdzi klausītāju. Ludviga van Bēthovena majestātiskajā un liriski skaistajā Piektajā klavierkoncertā solists būs viens no mūslaiku cildinātākajiem pianisma talantiem Jevgeņijs Sudbins. Viņa spēles intensitāte tiek pielīdzināta vulkāniskam spēkam, kas piemita Vladimiram Horovicam. Ļoti iespējams, piepildīsies kritiķu teiktais, ka Sudbinam būs lemts kļūt par vienu no izcilākajiem 21. gadsimta pianistiem.