Ceturtdien, 7. martā, Lielajā Ģildē gaidāms koncerts "LNSO kamermūzika. Veltījums mūzām", kurā piedalīsies Anna Gāgane (klarnete), Pēteris Trasuns (alts), Linda Leine (klavieres) un aktieris Matīss Budovskis. Skanēs Maijas Einfeldes, Anitas Miezes, Klāras Šūmanes, Ērika Ešenvalda, Ģerģa Kurtāga un Roberta Šūmaņa mūzika, prozas un dramaturģijas koncepcijas autore ir Linda Rudene.

Klasikas studijā izvaicājam Annu Gāgani un Lindu Leini.

"Iedvesma šim koncertam bija pati mūzika. Tā ir, ka mēs vienmēr – ne tikai radošo profesiju pārstāvji, bet arī citi cilvēki – mēs meklējam iedvesmu. Tāpat komponisti ir meklējuši iedvesmu arī pirms simt un divsimt gadiem, un tas joprojām nav mainījies," stāsta Anna Gāgane.
 
"Es gribēju aicināt klausītājus uz citādāku formātu, kur ne tikai mēs runājam ar mūzām, bet runājam arī ar klausītājiem. Tāpat runā ne tikai aktieris, bet reaģējam arī mēs, mūziķi. Būtībā šo koncertu varētu saukt arī "Vēstules mūzām". Tās būs dažādas vēstules dažādām mūzām, gan meklējot iedvesmu, palīdzību, atsaucību no mūzas, gan arī informējot klausītājus par skaņdarbiem, pastāstot nedaudz vairāk par laikmetu, par idejām, kas bija šiem komponistiem. Tādējādi arī informējot klausītājus, kas tiks atskaņots."

Mūziķes stāsta, ka koncerta laikā varēs dzirdēt sešas dažādas vēstules – tā būs lūguma vēstule, atzīšanās vēstule, atvainošanās, mums labi zināmā motivācijas vēstule, pateicības vēstule un mīlestības vēstule.

Kā minēts koncerta pieteikumā, mūzas vienmēr tiek piesauktas, nonākot radošajā strupceļā, taču cik bieži par tām atceramies brīžos, kad laiks plūkt darba laurus? Un kad jūs pēdējoreiz pateicāt paldies savai mūzai?