"Dzīvē mēs cenšamies rast līdzsvaru starp kontroli un brīvību. Gribam daudz ko kontrolēt, bet arī bez brīvības un spontanitātes nekas nesanāks. Uz šīs robežas ik brīdi nākas balansēt. Nesen lasīju rakstu par Apollonu un Bakhu mūsu dzīvēs – Apollons plāno un kontrolē, bet Bakhs ir trakulis, kurš dzer par daudz. Vienmēr ir jāmeklē šis līdzsvars. Ja visu laiku ļausies tikai spontanitātei, galu galā nonāksi renstelē, bet arī nepārtraukta kontrole nestrādā," uzskata ekstravagantais holandiešu mūziķis Ēriks Bosgrāfs (Erik Bosgraaf), kurš pasaulē atzīts kā virtuozākais blokflautists. Latvijā viņš burtiski iemīlējies, tāpēc viesojas šeit visai regulāri.

Šovasar Bosgrāfs atkal ir Latvijā un 6. augustā plkst. 19.00 Mazajā ģildē aicina izbaudīt senās mūzikas koncertu "What shall we do tonight?" Tas būs šīs programmas vienīgais koncerts Latvijā, kas iepazīstinās ar 16. un 17. gadsimta mijas holandiešu muižnieka un komponista Jakoba van Eika (Jacob van Eyck) iztēles bagāto mūziku.

Ēriks Bosgrāfs tiek uzskatīts par vienu no virtuozākajiem un aizrautīgākajiem blokflautistiem pasaulē, savu mūzikas instrumentu dēvējot par neizsmeļamu iedvesmas un iespēju avotu.

Viņš improvizē, spēlē džezu, izmanto elektroniku un strādā visdažādākajās mākslas jomās. Viņa repertuārs sniedzas no viduslaiku mūzikas līdz Vivaldi "Četriem gadalaikiem" un laikmetīgajai mūzikai, popularizējot senās mūzikas jauneklīgo enerģiju. 

2006. gadā Bosgrāfs ieskaņoja trīs albumus ar Jakoba van Eika mūziku no nošu krājuma "Der Fluyten Lust-hof", ar savu spēli šo mūziku paceļot jaunā līmenī. Šie tvarti viņam atnesa starptautisku atpazīstamību. Kopš tā laika Bosgrāfs ir ierakstījis vairākus bestsellerus, un vairums no tiem ieskaņoti mūzikas izdevniecības "Brilliant Classics" paspārnē: 2022. gada oktobrī sadarbībā ar diriģenta Māra Kupča vadīto baroka orķestri "Collegium Musicum Riga" tiks izdots arī Johana Sebastiāna Baha mūzikas albums.

"Klasikas" studijā tiekamies gan ar pašu Ēriku Bosgrāfu, gan diriģentu, senās mūzikas pētnieku un "Collegium Musicum Riga" vadītāju  Māri Kupču un baroka vijolnieci Lauru Šarovu.

Saruna ar Ēriku Bosgrāfu lasāma portālā lsm.lv.

***