Rīgas cirks šobrīd piedzīvo pārmaiņas, kas izšķiroši skārušas repertuāra politiku un žanrisko piedāvājumu, turklāt nākamgad tiks uzsākti vērienīgie ēkas atjaunošanas darbi.

LR3 "Klasika” kopā ar Rīgas cirka valdes locekli Lieni Pērkoni un Rīgas cirka radošo direktoru Mārtiņu Ķiberu atskatās uz 2019. gadā paveikto, ielūkojas gaidāmajā un uzbur ainu par Kanādas cirka zvaigžņu “Machine de Cirque” viesizrādēm, kas 26. un 27. decembrī notiks VEF Kultūras pilī.

"Cilvēki mūsu draugu un paziņu lokā, kas regulāri apmeklē mūsu izrādes, jau zina, ka Rīgas cirks ir ļoti aktīvs, atvērts un pie mums notiek ļoti daudz un dažādu lietu, bet beigt par to runāt mēs noteikti negrasāmies – ir svarīgi, lai arvien vairāk cilvēku par to uzzina – nāk un skatās, piedzīvojot cirku tādu, kāds tas ir šobrīd," uzsver Liene Pērkone.

"Jā, jo ziņa, ka Rīgas cirks 2016. gadā tiek aizvērts, izskanēja tik plaši un skaļi, ka to pārspēt ir ļoti grūti – ar to mums ir jācīnās, un to mēs mēģinām darīt visādos veidos," atzīmē Mārtiņš Ķibers.

Rīgas cirks strādā, lai nodrošinātu kvalitatīvu, daudzpusīgu un profesionālu piedāvājumu ar pasaules garšu. "Mēs gribam kaut ko vairāk un darām visu, lai tā tas arī būtu," saka Mārtiņš Ķibers. "Protams, mēs gribētu, lai arī uz vietas būtu vairāk mākslinieku un varētu attīstīt cirku arī šeit, Latvijā, jo patreiz kvalitatīvu, labu cirku – tādu, kas ir tiešām moderns, pārsteidz skatītājus un liek apjaust un noticēt cirka brīnumam, – varam atvest tikai no ārzemēm."

Vairāk un plašāk šeit!