Noslēdzot koncertsērijas "Personīgi" vasaras sezonu, Liepājas koncertzāle "Lielais dzintars" 9. augustā plkst. 18.00 aicina uz romantisku opermūzikas koncertu "Dienvidu saules promenāde".

Pie klavierēm esot ekspresīvajai pianistei Agnesei Egliņai, Latvijas Nacionālas operas un baleta solisti - dzidrais soprāns Marlēna Keine un artistiskais tenors Mihails Čuļpajevs - duetā izdziedās Vidusjūras dienvidniecisko komponistu skaistākās mīlas dziesmas, ārijas un duetus.

Ar abiem dziedātājiem tiekamies trešdienas "Neatliekamajā sarunā", runājot ne tikai par šo koncertu, bet arī par Operas jaunās sezonas startu, kas tika iezīmēts vakar.

"Tik skaists ir šis brīdis, lai dejotu, to mīlnieks neviens garām nelaidīs!" skan vārdi Džoakīno Rosīni Neapoliešu tarantellā. Koncertprogrammā "Dienvidu saules promenāde" būs jūtams aicinājums uz kaislīgu deju, saulē sakarsusi smeldze un robežu nepazīstošs dzīvesprieks. Kanconās, romancēs un mīlas duetos klausītājiem būs iespēja iepazīt un izbaudīt Kamila Sensānsa, Franando Obradora, Džoakīno Rosīni, Astrora Pjacollas, Hosē Serano, Ruperto Čapī un citu franču, spāņu un itāliešu komponistu mūziku, kā arī spāņu muzikālā teātra sarsuelas tradīciju.

Šī nebūt nav pavisam jauna programma – dziedātāji to noslīpējuši, izdziedot jau vairāk nekā divus gadus. Toreiz, kad programma tapa, konteksts bija pavisam cits – tad nevienam nebija liegts braukt un baudīt dienvidu burvību klātienē. Nu piesardzības nolūkos jāpietiek ar mūziku.

"Un tā patiesi izstaro īpašu dienvidu saules pieskārienu gan ar savu enerģētiku, gan ar tās mainīgo raksturu, tāpēc no sirds aicinu ieklausīties un ierasties uz šo koncertu, jo tiešām būs iespējams gūt iedvesmu no mūzikas, kas silda, paceļ spārnos un dod jaunu enerģiju, jaunas domas, prieku un pašu baudījumu dvēselei," atzīmē Marlēna Keine.

"Arī man ļoti patīk šī programma, jo tai piemīt ļoti daudz saules, siltuma, mīlestības – patīk uzstāties ar brīnišķīgiem, talantīgiem kolēģiem, tas tiešām padara šo koncertu par īstiem svētkiem," kolēģi papildina Mihails Čuļpajevs.

Programmas iniciatore savulaik bijusi tieši Marlēna Keine – pirmo reizi tā izskanēja 2017. gada oktobrī, Latvijas Nacionālās operas un baleta Beletāžas zālē. Toreiz dziedātāja neslēpa – ļoti būtiski uzstāties kopā ar saviem draugiem – draugiem, kuri tādi ir ne tikai uz skatuves, bet arī dzīvē.

"Tā patiešām ir – mūs vieno ne tikai mūzika un darbs," arī šodien apstiprina dziedātāja. "Šad un tad satiekamies arī tāpat vien – apsēžamies pie kafijas, parunājam par dzīvi,

viens otram pastāstām, kā mums iet, kas bijis tas labais, kas varbūt jāuzlabo. Mums ir ļoti draudzīgas attiecības, tāpēc brīnišķīgi, ka varam būt arī labi skatuves partneri."

Vairāk un plašāk lasiet LSM!