12. aprīlī plkst. 19 koncertzālē un kultūrtelpā Collegium Musicum Riga, kas atrodas Vaļņu ielā 9-3, skanēs senās mūzikas koncerts "Muzikālās skices Frīdriha Lielā galmā". Tā būs lieliska iespēja dzirdēt seno mūziku  līdzīgu tai, kāda tā bijusi vairāku gadsimtu pagātnē Frīdriha Lielā galmā. Programmā izskanēs Prūsijas karaļa Frīdriha Lielā, J.J.Kvanca, K.Šafrāta, K.F.E.Baha un G.Tēlemaņa skaņdarbi.

Koncertā muzicēs traversflautiste Aija Dimza, kura ieguvusi maģistra grādu Latvijā, Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā, kā arī papildinājusi zināšanas un prasmes Vičencas un Bolcāno konservatorijās Itālijā pie vadošajiem Itālijas profesoriem. Paralēli koncertdarbībai Aija nodarbojas arī ar pētniecību un jaunās paaudzes izglītošanu gan mūzikas, gan mūzikas menedžmenta jautājumos.

Līdzās traversflautas skaņām būs arī klavesīns, kuru pārvalda talantīgs jaunais mūziķis - Mihails Pranovičs. Tieši viņš jau drīzumā vedīs Latvijas vārdu uz Royal Academy of music, Londonā, kur turpinās spodrināt savas prasmes, lai drīzumā atgrieztos ar jaunām un burvīgām koncertprogrammām.

Tāpat šī laika mūzika nav iedomājama bez baroka čella skaņām. Čellistes Elfrīdas Švalbes rokās šis instruments atdzīvojas un aizved klausītāju jaunās tembrālajās dimensijās. Elfrīda spēlējusi dažādos orķestros, ansambļos kā arī komponē mazliet modernāku mūziku par to, ko dzirdēsiet šajā koncertā. Pēc 17 gadiem čella spēles sākusi apgūt baroka čellu un iemīlējās baroka mūzikā. 

Ar visiem trim māksliniekiem tiekamies "Neatliekamajā sarunā".