12. septembrī VEF Kultūras pils kamerzālē notiks sarunu cikla COME PRIMA 4. koncerts "Mūzika un dzeja. Satikšanās".

Dziedās vokālā grupa "Putni", spēlēs čelliste Agate Ozoliņa un pianiste Līga Kārkliņa, savu dzeju, kas tapusi, iedvesmojoties no koncertā skanošās mūzikas, runās Madara Gruntmane. koncertprogrammā iekļauti Kristapa Pētersona un Santas Ratnieces darbi, Pētera Plakida instrumentālie opusi, Kanādā dzīvojošās Ērikas Jostes romantiskā mūzika un nīderlandiešu komponistes Vanesas Lannas dziesmas.

"Mans uzdevums ir radīt tādu mazu pasaulīti, pirms atskan skaņdarbs," intervijā "Klasikai" atzīmē Madara Gruntmane, kura  koncertā iekļautos skaņdarbus klausījusies ierakstos un šobrīd arī aktīvi apmeklē mēģinājumus, tāpēc Antra Dreģe neslēpj:

"Ļoti izbaudu pieredzi, kas mums šobrīd veidojas - ka varam atrasties dzīvā, radošā procesā, kurā nekas nav savā formā sastindzis."

Vokālās grupas "Putni" galvenais uzdevums uzsākot savas muzikālās gaitas 1993.gadā, bija izrauties no tradicionālās sieviešu ansambļu kustības  un pierādīt, ka tādam izpildītāju sastāvam kā sieviešu vokālais ansamblis iespējams pretendēt uz ko nopietnāku nekā šlāgera  tipa dziesmiņas klavieru pavadījumā. Rūpīgi un mērķtiecīgi, caur jaundarbu pasūtinājumiem ansambļa laikabiedriem - komponistiem gan Latvijā, gan aiz tās robežām, tika uzkrāts vērā ņemams, unikāls repertuārs.

"Putniem" izdevies atrast savu stabilu darbības nišu, attīstot oriģinālu mūsdienu vokālās kamermūzikas programmu veidošanu, kas ir ideāls lauks gan muzikāliem eksperimentiem, gan dažādu mūzikas stilu sintēzei - šobrīd vienai no akadēmiskās mūzikas globālajām tendencēm.