23. janvārī LU Lielajā aulā Valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga un diriģents Normunds Šnē aicina 2026. gada pirmo koncertprogrammu, kurā līdzās likta Jozefa Haidna simfonija “Pārsteigums”, Latvijā samērā reti atskaņotais Roberta Šūmaņa Koncertskaņdarbs četriem mežragiem un orķestrim jeb Konzertstück, kā arī mūsdienu vācu komponista Filipa Mainca (Philipp Maintz, 1977) mūzika un itāļu avangarda meistara Lučāno Berio opuss Reqies.
Uz sava opusa der zerfall einer illusion in farbige scherben otro atskaņojumu no Berlīnes ieradies Filips Maincs, kurš kopā ar diriģentu Normundu Šnē viesojās LR3 studijā.
Par negaidīto kamerorķestra Sinfonietta Rīga tikšanos ar vācu komponistu, par aizdomīgi interpretētiem tempiem Haidna simfonijās, par Mainca Rīgā atskaņoto skaņdarbu, kas ir kā atpakaļskats uz komponista dzīvi, kad viņš pirmo reizi ieradās Berlīnē, par Lučāno Berio mīlestības pilno "Requies" un Roberta Šūmaņa koncertskaņdarbu un to, kā šādi skaņdarbi tiek interpretēti mūsdienās.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.



Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X