Mūsu gadsimtā vētraino emocionalitāti mūzikā saprast sarežģītāk nekā 19. gs. cilvēkam | 22:59 |
1. martā Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas (JVLMA) Lielajā zālē koncertā "Diriģē jaunie!" pie JVLMA simfoniskā orķestra diriģenta pults stāsies vairāki Mūzikas akadēmijas Diriģēšanas katedras studenti un maģistranti – Māris Kuģis, Dominik Graumann, Jurģis Rāts, Artūrs Plaudis, Jēkabs Krists Kalniņš, Jānis Lapsa, Klāvs Borozdins, Sandis Krūmiņš, Edgars Samorodovs, Jānis Trūps, Anastasija Gailīte.
Koncertā, kurā galvenā loma atvēlēta topošajiem māksliniekiem, publikai būs iespēja dzirdēt veselu buķeti 19. gadsimta klasiskās mūzikas vērtību interpretāciju, tostarp Johana Štrausa uvertīras operetēm “Sikspārnis” un “Čigānu barons”, Ludviga van Bēthovena uvertīras “Egmonts” un “Koriolāns”, Friderika Šopēna Pirmo klavierkoncertu miminorā, kuru kopā ar saviem kolēģiem atskaņos soliste – brīnišķīgā jaunā pianiste Ērika Jākobsone. Skanēs arī Džuzepes Verdi uvertīra operai “Likteņa vara” un Franča Šūberta “Mazā simfonija pūšaminstrumentiem”.
Sarunā ar pianisti Ēriku Jākobsoni un diriģentu Māri Kuģi apspriežam to, cik patiesībā daudz negaidīta var atklāt, pētot visiem labi zināmu mūziku, Šopēna lielformas opusu rakstību un to, vai solistu tā ierobežo. Cenšamies arī izzināt, kā saprast domu "operete (tas jau tāds nenopietns žanrs!) un izaicinājumiem, iestudējot melodijas, ko klausītāji zina no galvas.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X