17. jūnijā plkst. 19:00 uz kamermūzikas koncertprogrammu “Meža prelūdija” Latvijas Nacionālās bibliotēkas korē aicina Trio Spectrum.

Ansambļa pamatsastāvā spēlē flautiste Liene Denisjuka-Straupe un pianiste Kristīne Paula, kuras šim projektam kā trešo ansambļa dalībnieku pieaicinājušas mežradznieku Miku Bankevicu. Ar Lieni un Kristīni tiekamies "Neatliekamajā sarunā".

Koncerta "Meža prelūdija" programmā iekļautas gleznainas kompozīcijas – impresionisma laikmeta franču komponistes Melānijas Bonī "Meža ainas" (Scènes de la Forêt) un mūsdienu amerikāņu modernista Gerija Šokera "Ūdens mūzika" (Water Music), kā arī Eižena Boccas kompozīcija mežragam un klavierēm "Īrija" (En Irlande). 

Koncertprogrammas centrā ir divi latviešu komponisti: Helmers Pavasars un viņa "Trīs skaņdarbi" flautai un klavierēm, kas uzrunā ar savu dzidrumu un sirsnību, un Romualds Kalsons un viņa saturiski dziļais “Diptihs”. 

"Domāju, ka publika novērtēs Romualda Kalsona un Helmera Pavasara darbus ne vien muzikāli, bet arī kā sava veida vēstures liecību," saka flautiste Liene Denisjuka-Straupe.

Trio Spectrum koncertprogramma “Meža prelūdija” skanēs vienā daļā; ieeja koncertā bez maksas.

Pateicoties savam repertuāram un interpretācijām, Trio Spectrum raisa nemitīgu publikas interesi. Tieši repertuāra ziņā atspoguļojas centieni atsvaidzināt reti atskaņotu latviešu komponistu kamermūzikas opusus un piedāvāt klausītājiem mūsdienīgu, ar izkoptu skaņas estētiku piepildītu un pārdomātu satura lasījumu. 

Trio Spectrum arvien atskaņo Latvijā nedzirdētus dažādu laikmetu autorus un viņu kompozīcijas, tādējādi iedrošinot arī citus – gan topošos mūziķus, gan pedagogus, gan profesionāļus uzdrošināties meklēt savus interpretācijas risinājumus mazpazīstamam repertuāram. Trio Spectrum ir uzsācis sadarbību arī ar citiem instrumentālistiem (šajā gadījumā iekļaujot ansamblī mežragu), tādā veidā papildinot kamermūzikas platformu ar savu ieguldījumu.