VEF Kultūras pils koncertcikls VEF Jazz Club šovasar dosies ārpus telpām, lai tiktos ar saviem klausītājiem koncertos brīvdabā, Mežaparka Zaļajā teātrī.

Katra mēneša vidū ceturdienas vakarā trīs izcilu džeza mūziķu grupas pulcēsies uz Mežaparka Zaļā teātra skatuves, lai atskaņotu savas oriģinālprogrammas nesteidzīgā vasaras vakara gaisotnē. Tā būs kolorīta Latvijas pieredzējušāko džeza izpildītājmākslinieku parāde: 16. jūnijā klausītāji varēs baudīt grupas Jazzatomy, Rūtas Dūdumas kvarteta, kā arī Miķeļa Dzenuškas un viņa grupas "Uzvaras bulvāris" sniegumu.

"Klasikā" tiekamies ar vibrofonistu Miķeli Dzenušku, kura dibinātajā grupā "Uzvaras bulvāris" muzicē viņš pats, Matīss Žilinskis (taustiņi), Svens Vilsons (ģitāra), Artūrs Sebris (tenora saksofons), Reinis Puriņš (trompete), Daniēls Pelcis (bass), Jēkabs Zemzaris (bungas) un Uģis Upenieks (perkusijas). Ansamblis "Uzvaras bulvāris" radies pēc Miķeļa Dzenuškas iniciatīvas, 2021. gadā apvienojot astoņus draugus un studiju biedrus, lai tiektos pēc jaunām skaņu kombinācijām un plašāka skanējuma.

"Koncerta programma būs visai raiba - būs kompozīcijas gan no mana debijas albuma "Pritonā", gan no otrā albuma "Brīvdiena", kā arī būs daudzi vēl nedzirdēti jaundarbi," stāsta Miķelis. "Daļa no tiem būs skaņdarbi, ko pagājušajā ziemā ierakstījām sadarībā ar izdevniecību Jersika Records - šogad gaidāma plate, un no tās tad arī spēlēsim vienu daļu kompozīciju. Bet vēl būs arī pavisam jauni skaņdarbi."

Kā redzams, Miķeļa darbi un albumi lepojas ar kolorītiem nosaukumiem. Vaicāts, kādi nosaukumi ir jaunajiem darbiem, muziķis labprāt atklāj, ka tie būs programmatiska rakstura skaņdarbi, piemēram, "Nakts tramvajs", "Satiksmes mezgls", "Leduspuķe".

"Vienkārši tad, kad es šīs kompozīcijas rakstīju, dzīvoju Uzvaras bulvārī - no tā radies arī grupas nosaukums. Tas bija mans ļoti mazais vienistabas dzīvoklis, bet kaut kā mēs tur astoņi cilvēki tomēr satilpām, lai mēģinātu," atklāj mūziķis un paskaidro tuvāk: "Līdz ar to, ka tā bija vieta, kur visi varēja ļoti ērti nokļūt no visām Rīgas pusēm, tā nu mēs tur sākām mēģināt un lēnām sastāvs izauga līdz tam, kāds tas ir šobrīd. Mēs kaut kā labi saprotamies - mums ir līdzīgs redzējums."

Līdz šim "Uzvaras bulvāris" uzstājies festivālā "Rīgas ritmi", sadarbojies ar Latvijas Radio un džeza mūzikas izdevniecību Jersika Records. Sastāvs iedvesmojas no septiņdesmito gadu jazz fusion smagsvariem - Miles Davis, Chick Corea, Weather Report, kā arī jaunāku laiku ansambļiem - Snarky Puppy, Jacob Mann Bigband u.c.

Koncertā Mežaparka Zaļajā teātrī tiks izpildītas kompozīcijas no albumiem "Pritonā" un "Brīvdiena", kā arī dažādi jaundarbi.

Miķelis Dzenuška ir vibrofonists, taustiņinstrumentālists, komponists un producents, kurš pats producējis un izdevis divus albumus - "Pritonā" un "Brīvdiena". Mūziķa sniegumu jau atzinīgi vērtējuši ierakstu kompānijas Jersika Records un festivāla "Rīgas ritmi" pārstāvji. Pēdējos divus gadus skaņdarbi Fast Food un "Sapņotājs" tika iekļauti lielākā Eiropas džeza mūzikas gadatirgus jazzahead! programmā.  Mūziķis saņēmis Nika Gothema godalgu par sasniegumiem mūzikā, kā arī sadarbojies ar tādiem māksliniekiem kā Arni Medni, Edavārdi un Nova Koma, kā arī Latvijas Radio bigbendu.