24. maijā Dailes teātrī pirmizrādi piedzīvojis jauns Ferenca Molnāra darba "Lilioms" iestudējums. To veidojusi radošā komanda, kuras lielākā daļa nāk no lugas autora dzimtenes Ungārijas un režisore Ildiko Gāšpāra, kuras veidotais Ežēna Jonesko lugas "Degunradži" iestudējums 2020./2021. gada sezonā saņēma "Spēlmaņu nakts" balvu par vizuālo tēlu un kļuva par zīmīgu notikumu teātrī. Šoreiz kopā ar savu komandu režisore radījusi mūsdienīgu "Lilioma" iestudējuma versiju ar vērienīgu vizuāli tehnisko pieeju. Galvenajās lomās ir Lauris Dzelzītis (Lilioms) un Dārta Daneviča (Jūlija).

Dramaturgs Matīss Gricmanis: "Izrādi veidojusi ungāru komanda, mēs gribējām, lai šī izrāde ir ungāru skatījums uz Molnāru un "Liliomu". Tāpēc arī neizmantojām slaveno Elgas Sakses tulkojumu, bet vēlreiz pa jaunu pārinterpretējām, režisore veidoja  savu adaptāciju un mūsdienīgošanu, ko mēs ar otru tulkotāju Kintiju Rodžersu mēģinājām pārnest uz latviešu valodu.

Cilvēki savā apziņā ir sasaistījuši "Liliomu" ar Imanta Kalniņa mūziku, bet jārēķinās, ka šeit tā nebūs. Skatītāji redzēs daudz Molnāra, daudz Ungārijas un daudz ļoti laikmetīga teātra."

Ildiko Gāšpāra skaidro: "Šis stāsts ir par nespēju parādīt emocijas – abpusēju nespēju, gan Lilioma, gan Jūlijas. Tajā ir jūtama dziļa līdzjūtība pret to, kā šo cilvēku bezatbildīgie un liktenīgie lēmumi izposta viņu dzīves. Manuprāt, galvenā probēma Liliomā ir tā, ka neviens no galvenajiem varoņiem nespēj pateikt "es tevi mīlu" vai to parādīt, un tas ir traģiski.