9. maijā Latvijas Nacionālā opera un balets aicina uz labdarības koncertu Ukrainas atbalstam „Slava Ukrainai!”. Pirms koncerta ar Operas galveno diriģentu Mārtiņu Ozoliņu sarunājas Liene Jakovļeva.

Koncerta programmas pamatā ir trīs mūžīgās vērtības - brīvība, ticība un mīlestība. Diriģents Mārtiņš Ozoliņš saka, ka „tās ir lietas, kas saistās ar operās bieži sastopamo cīņu ar ļaunumu un varu. Tas atklājas arī latviešu opermūzikā – cīņa starp gaismu un tumsu,  labo un ļauno.

Ne jau ar ieročiem mēs to uzveicam, bet ar savu ticību un iekšējo spēku. Tā arī veidojām šī koncerta programmu. Un kopumā šis koncerts jāuztver kā pašu vienotības simbols un tajā pat laikā - cīņa katram pašam ar sevi. Jo ļaunums jau nav kāds ārējs abstrakts faktors, bet tas ir mūsu attieksmē, domās un vārdos.”

Koncertā uzstāsies viessolisti Inga Kalna, Liene Kinča, Sonora Vaice un Egils Siliņš, Latvijas Nacionālās operas solisti Ilona Bagele, Dana Bramane, Jūlija Vasiļjeva, Jānis Apeinis, Pavlo Balakins, Raimonds Bramanis, Rihards Mačanovskis, Krišjānis Norvelis un Artjoms Safronovs, kā arī Latvijas Nacionālās operas koris un orķestris muzikālā vadītāja un diriģenta Mārtiņa Ozoliņa vadībā. Programmu kuplinās Latvijas Nacionālā baleta solistu Elzas Leimanes un Antona Freimana uzstāšanās, savukārt Aleksandra Astreina koncertam iestudē īpašu priekšnesumu, kurā dejos ukraiņu balerīnas Angelina Bosenko, Elina Bidna un Ivanna Sulima, kas šobrīd strādā Latvijas Nacionālajā baletā. Koncerta režisore ir Elita Bukovska, videomāksliniece – Zane Zelmene.