5. martā plkst. 19.00 Mazajā ģildē skanēs skaistākās dziesmas un operetes no Vīnes "zelta laikmeta", par kuru "Klasikai" plašāk stāsta viena no koncerta dalībniecēm - dziedātāja Marlēna Keine. 

Vācu komponistam un diriģentam Konradīnam Kreiceram esot labpaticies pastaigāties pa Vērmanes dārzu, kur bieži vien esot skanējusi arī mūzika, tostarp arī Vīnē lielā cieņā esošie valši un polkas, arī lappuses no populārām operām un operetēm. Mūža lielāko daļu šis opermūzikā un dziesmas žanrā specializējies romantisma skaņradis aizvadījis Vīnē un Ķelnē, taču apglabāts Rīgā, un tieši netālajā Vāgnera zālē viņš arī pēdējoreiz stājies pie diriģenta pults. Domājams, ka sveša Kreiceram nav bijusi arī Mazā ģilde, kur līdz ar viņa balsij, klarnetei un klavierēm rakstīto skaņdarbu "Dzirnavas" 5. marta vakarā tiks ieskandināts šīgada festivālu "Vīnes klasika" noslēdzošais koncerts.

Pieminētais mūziķis gan nav tas pats, kuram Ludvigs van Bēthovens veltījis savu slaveno "Kreicera sonāti". No dižā Vīnes klasiķa daiļrades šajā programmā gan iekļauts gluži cits skaņdarbs – saistošu melodiju caurvītais agrīnais Klavieru trio op. 11, kuram līdzās likta arī Antona Stadlera virtuozā klarnetes kaprīze, un atliek vien pieminēt, ka šis austriešu meistars gan ir tas pats izslavētais klarnetists, kuram Volfgangs Amadejs Mocarts veltījis gan savu Klarnetes kvintetu, gan Klarnetes koncertu!

Lieliska radošā sapratne raksturo arī šīs koncertprogrammas māksliniekus – klarnetistu Mārtiņu Circeni, pianisti Agnesi Egliņu, čellisti Ievu Upatnieci un dziedātājus Marlēnu Keini un Rinaldu Kandalincevu. Daži no viņiem kopā muzicē jau kopš skolas gadiem un ikkatrs dažādos kontekstos bijis nominēts Lielajai mūzikas balvai vai pat ir to saņēmis.