Valsts akadēmiskais koris "Latvija" 18. janvārī Ventspils koncertzālē "Latvija" aicina uz koncertu "Latvija Eiropā, Eiropa Latvijā", par kuru kora mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais saka: „Šī ir unikāla programma, iekļaujot tādus Eiropas kormūzikas šedevrus, ko pasaulē atskaņo salīdzinoši reti to apjomīgo daudzbalsību dēļ, piemēram, Riharda Štrausa un Gustava Mālera opusi. Līdzās tiem arī mūsdienu komponistu – Arvo Perta, Svena Dāvida Sandstrema un jaunā, sevi spilgti pieteikušā slovēņu komponista Mateja Kastelica mūzika. Koncerta otrajā dāļā izskanēs latviešu komponistu mūzika, ko vieno mīlestības tēma. Tie ir komponisti, kuru darbi izskanējuši visplašākajā mērogā un neprasa komentārus.”

Sarunā ar Ingu Žilinsku Māris Sirmais atklāj, ka šādas programmas, kas nav saistītas ar kādu konkrētu tematiku vai komponista autorvakaru, reti ir iespēja piedāvāt. Tā būs pasaules un latviešu mūzika korim  a cappella - izvērsti oriģināldarbi un pārlikumi, kādus reti nākas dzirdēt, jo komplicētības dēļ tos pilnvērtīgi var atskaņot tikai liela sastāva kolektīvi. Šo mūziku vieno mīlestības un gaismas tēma. Savukārt latviešu mūzikas izlase, iekļaujot gan mūsdienu komponistu, gan arī latviešu klasiķu darbus, izraudzīta, vadoties no koncerta Somijā, kur VAK "Latvija" dosies drīz, lai parādītu latviešu kormūzikas panorāmu. Ventpils koncertzāli "Latvija" Māris un viņa dziedātāji ir labi iepazinuši, tā saistās ar siltām atmiņām, jo koris šo zāli atklāja. Tomēr Mārim Sirmajam šī būs pirmā iespēja VAK "Latvija" vadīt Ventpils koncertzālē a cappella programmā.

20. janvārī VAK "Latvija" un Māris Sirmais piedalīsies arī 1991. gada barikāžu aizstāvju atceres dienai veltītajā koncertā “Laika liecība. Lūgšana” Rīgas Domā, atskaņojot trīs izvērstus opusus.