Piektdien, 19. maijā, Rīgas Domā divu garīgās mūzikas dižgaru – Arvo Perta un Džona Tavenera - mūziku atskaņos Valsts akadēmiskais koris "Latvija" diriģenta Māra Sirmā, sadarbojoties ar čellistu Ēriku Kiršfeldu un ērģelnieku Aigaru Reini.
Arvo Perta daiļraidi pārstāvēs darbi "Rīta zvaigzne" (Morning star), "Svētīgs" (Beatitudes), Annum per annum un Da pacem Domine, bet no Džona Tavenera izskanēs opusi "Svētie" (Svyati), "Pasaule liesmās" (The world is burning) un Mandēlion (1982) ērģelēm solo. Šis koncerts būs lūgšana par mieru, lūgšana par cilvēkiem, lūgšana par harmoniju un līdzsvaru.

Māris Sirmais: „Šos komponistus vienmēr esmu jutis kā gara radiniekus. Kaut gan viņi ir ļoti atšķirīgi, kaut kas viņus vieno. Perts vairāk dod mieru un laika apstāšanos, Taveners ar savu rakstības veidu un domāšanu spēj panākt pārpasaulīgu, kosmisku atmosfēru."

Sarunā ar Aigaru Reini un Māri Sirmo - par koncerta programmu, līdzīgo abu komponisto mūzikas valodā un atmiņām, savulaik Rīgā sagaidot Džonu Taveneru, viņa mūzikas autorkoncertu Sv. Pētera baznīcā Garīgās mūzikas festivālā 2004. gadā un piedalīšanos komponista atvadu ceremijā Vestminsteras abatijā