“Kura akustiskā koncertzāle Latvijā šī jau ir? Un viena par otru top arvien labāka un labāka... Turklāt mūsu teritorijas vēsturē šī ir pirmā uzbūvētā koncertzāle ar iebūvētām stabuļu ērģelēm. Te ļoti daudz kas ir unikāls un pārdomāts,” sajūsmu par koncertzāli “Latvija” pauž tās atklāšanas koncerta mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais.

Koncertzāles atklāšanas koncertu 25. jūlijā, kā arī Ivetas Apkalnas solokoncertu 27. jūlijā tiešraidē piedāvās Latvijas Radio 3 “Klasika”.

"Ventspilī man vienmēr bijusi ļoti laba sajūta, lai gan koncerti bijuši "Jūras vārtos", kas ir teātra nams un nav paredzēts akustiskajiem koncertiem," stāsta Sirmais. "Līdzīgi kā Rīgā mēs mokāmies, arī ventspilnieki bija spiesti sadzīvot ar to, ka zālē vari ‘sabāzt’ vislabāko tehniku un apskaņošanu, bet... Neliela atkāpe: nupat klausījos Bavārijas Radio simfoniskā orķestra koncertu mūsu Nacionālajā operā. Ļoti mīlu šo namu un telpas, bet

man bija žēl ne tikai sevis, bet visus cilvēkus, kuri atnākuši uz šo koncertu un kurus mēs vienkārši apzogam, jo viņi jau nezina, kā šī mūzika skanētu normālā akustiskā telpā... Mūzikai tik ļoti tiek nodarīts pāri!"

Ventspils jaunajā koncertzālē Sirmais jau pabijis divas reizes: “Biju tur vēl tad, kad ar ķiveri bija jāstaigā – tika veidotas interjera iekšējās daļas un skrūvētas sienas un aprises varējām nojaust.

Viena mazās jeb teātra zāles siena ir pilnībā atverama kā milzīgi vārti un koncerti var notikt tā, ka mākslinieki ir zālē, bet publika sēž ārpusē, kalniņā.

Te ļoti daudz kas ir unikāls un pārdomāts,” novērojis diriģents un neslēpj, ka sajūta šajās telpās ir ļoti, ļoti laba: "Pagaidām grūti novērtēt, ko šeit nozīmētu liels izpildītāju sastāvs. Savukārt ērģeles dzirdēju laikā, kad instruments vēl nebija pabeigts. Iveta Apkalna, kura tur saimnieko jau ilgāku laiku, ērģeles iesildot ar saviem pirkstiem, tehniku, milzīgajām zināšanām un talantu, atsūtīja ierakstu no Raimonda Tigula jaunā darba, kas izklausās vareni un iespaidīgi. Kura akustiskā koncertzāle Latvijā jau šī ir? Un viena par otru arvien labāka un labāka...

Turklāt mūsu teritorijas vēsturē šī ir pirmā uzbūvētā koncertzāle ar iebūvētām stabuļu ērģelēm.

Arī skatuve būvēta tā, kā tas notiek visā pasaulē – podestūra nav vajadzīga, jo visa skatuve sadalīta nelielos, augšup un lejup bīdāmos posmos, lai varētu veidot visdažādākās formas,” sajūsmu neslēpj Māris Sirmais.

Vairāk un plašāk šeit!