"Vivaldi "Gadalaiki" – tas ir labi, bet tā patiesi ir tikai aisberga miljonā daļa no visa, kas senajā mūzikā ir tik interesants. Uzskatām, ka vajag cilvēkiem palīdzēt to atklāt – tā ir mūsu misija un mērķis. Tāpēc arī viduslaiku mūziku beidzamajā laikā ļoti proponējam," atzīmē senās mūzikas pētnieks un diriģents Māris Kupčs, šogad kopā ar domu biedriem piedāvājot pat veselus divus festivālus: 20. un 21. jūlijā Bauskā risināsies jau ceturtais koncertu un pasākumu festivāls "Vivat Curlandia!”, bet no 18. līdz 21. jūlijam senās mūzikas festivāls pirmo reizi notiks Daugavpilī. Tā nosaukums – "Gadsimtu mūzika".

"Vivat Curlandia!" jeb "Lai dzīvo Kurzeme!” – tā bija hercoga devīze, un tā ir ļoti iederīga arī šodien – arī mēs uzskatām, ka Kurzeme ir lieliska, un tai jāattīstās tikai uz augšu,” uzsver Kupčs.

Šoreiz festivāls divās dienās piedāvās veselus 11 pasākumus, jo bez koncertiem plānots vēl daudz kas cits.

"Jā gan, pasākums, kas nav muzikāls, bet mūzika tajā vienmēr skan, ir Bauskas pils rīkotais paukošanas turnīrs, kuram ir ilgāka vēsture, bet mēs to labprāt integrējām, jo tas mūsu festivālam labi piestāv – šis faktiski ir tāds norises festivāls,” stāsta Māris Kupčs. "Pašā sākumā jau bija iecere šo festivālu veidot kā mākslas festivālu, bet līdz glezniecības lietām pagaidām neesam tikuši – tur mums jāatrod tikpat traks domubiedrs...

Kopumā festivāls domāts kā norišu pasākums, kas mazliet plašāk atspoguļo laiku, kas noteikti neasociējas ar Vivaldi "Gadalaikiem" vai kādu komerciju. Tā ir mūzika, kas rakstīta līdz 1704. vai 1705. gadam – tātad līdz brīdim, kad Bauskas pils tika izpostīta.

Šādu uzstādījumu izmantojam, lai popularizētu cilvēkiem tās nepazīstamās lietas, kāda faktiski ir lielākā daļa no senās mūzikas."

Vairāk un plašāk šeit!