Sestdien, 1. jūnijā, Liepājas Simfoniskais orķestris ar Ravela, Respīgi, Hendeļa un citu itāļu, franču un vācu komponistu meistardarbiem programmā kocertēs Rundāles pilī, par solistēm aicinot vijolnieci Evu Ter-Sarkisovu un soprānu Ilzi Grēveli-Skaraini. Pie diriģenta pults būs Māris Kupčs, kuru Liene Jakovļeva aicināja uz "Neatliekamu sarunu".

No franču komponista Morisa Ravela daiļrades klausītāji dzirdēs svītu i"Kuperēna piemiņai", "Pavanu mirušajai infantai", daļu "Burvju flauta" no vokālā cikla "Šeherezade" un koncertrapsodiju "Čigāniete". Būs arī Ludviga van Bēthovena Otrā romance vijolei ar orķestri, Otorīno Respīgi svīta "Putni" un ārijas no G.F. Hendeļa un G. Doniceti operām.

«Mūzika, ko atskaņosim, komentārus neprasa. Tā vienkārši ir skaistākā mūzika, kāda var būt, un vēl jo baudāmāka tik skaistā vietā, kāda ir Rundāles pils,»

Vijolniece Eva Ter-Sarkisova kopš 2017. gada, izturot daudzpakāpju atlasi, studē Jehudi Menuhina Sarejas speciālajā mūzikas skolā īpaši apdāvinātiem bērniem un šobrīd ir viena no skolas labākajām vijolniecēm.

Soprāns Ilze Grēvele-Skaraine studējusi gan Hāgas Karaliskajā konservatorijā, kā arī Lietuvas Mūzikas un Teātra akadēmijā un vokālās prasmes papildinājusi pie pasaulē atzītiem senās mūzikas speciālistiem. Kopš 2012. gada Ilze Grēvele-Skaraine ir baroka kora Collegium Choro Musici Riga māksliniece un starptautiskā ansambļa Le Voci delle Grazie (Nīderlande) soliste.