Izdevniecībā “MMC Ieraksti” nācis klajā Latgalei veltīts Māra Briežkalna kvinteta albums “Latgalian Evergreens”, kur citādā skanējumā dzirdēt populāras latgaliešu tautas melodijas “Auga, auga rūžeņa”, “Kukleits skanēja”, “Aiz azara malni meži” un citas. Trijās jaunā albuma kompozīcijās – “Rudins bolss”, “Še lazdu kryumeņi salopoja” un “Aiz upītes es izaugu” - skan arī dziedātājas un koklētājas Birutas Ozoliņas balss.

Albuma ieraksts tapis Latvijas Radio 1. studijā. “Latgalian Evergreens” radīšanā piedalījies saksofonists Kristaps Lubovs, pianists Viktors Ritovs, mutes harmoniku un taustiņinstrumentu spēlētājs Raimonds Macats,  basists Pēteris Liepiņš, kā arī kvinteta vadītājs, bundzinieks un producents Māris Briežkalns, kuru uz sarunu aicināja Inta Pīrāga.

Uzzinām par neskaitāmu latgaliešu dziesmu burtnīcu iepazīšanu, kamēr atlasītas astoņas, par īpašo viešņu Birutu Ozoliņu, kura ir mūziķe ar radošu pieeju folkloras un džeza vokāla apvienošanā, kā arī par koncertu Mazajā Mežotnes pilī 23. aprīlī, kur šī mūzika izskanēs.

Māris Briežkalns" “Lai cik tas neizklausītos pārsteidzoši, ideja par Latgales noskaņu albumu džeza manierē radās… Teksasā. Koncertējām ASV un viesojāmies  pie Latvijas goda konsula Pītera Ragauša, kuram īpaši iepatikās mūsu 2005. gada albums Latvian Evergreens. Ņemot vērā savas latgaliskās saknes, viņš ierosināja, ka līdzīgu programmu varētu radīt arī izmantojot Latgales muzikālo mantojumu. Tagad šī ideja ir materializējusies programmā Latgalian Evergreens!”