Otrdien, 26. martā, džeza pianists, pedagogs, aranžētājs un komponists Madars Kalniņš svinēs savu 55. jubileju, sniedzot autorkoncertu VEF Kultūras pilī. Lai aprunātu jubilejas, mūzikas un citus ar to saistītus priekus, uz "Klasikas" studiju jubilāru aicināja Anna Marta Burve.

Koncertā skanēs tikai Madara Kalniņa kompozīcijas, gaidāms arī kāds pirmatskaņojums, un kopā ar gaviļnieku uzstāsies džeza dziedātāji Inga Bērziņa, Ieva Kerēvica, Daumants Kalniņš, saksofonisti Deniss Paškevičs, Gints Pabērzs, ģitārists Neff Irizarry, DJ Monsta un Mirage Jazz Orchestra.

Izgājis pilnu akadēmiskā pianista izglītības ceļu (Dārziņskola, Latvijas Valsts konservatorija), džezā Madars ir vairāk kā 30 gadu: 1986. gadā viņš iesaistās Raimonda Raubiško un Gunāra Rozenberga džeza apvienībā, 1989. gadā uzsāk darbu Latvijas Radio bigbendā. Koncertējis dažādos festivālos ASV, daudzviet Eiropā.

Pēc 2000. gada viņš pastāvīgi iesaistās dažādos džeza sastāvos: Riga Groove Electro,  Riga Groove Acoustic, Balticness, Colors of Brain , Deniss Pashkevich Quartet Resonance, Funk Therapy, Mirage Jazz Orchestra, Skygroove, Add Libitum, kā arī daudzis citos projektos, ar kuriem koncertē daudzviet Latvijā un ārzemēs. 

Madars Kalniņš ir arī pasniedzējs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Džeza mūzikas katedrā un Rīgas Doma kora skolas Džeza nodaļā.