No 7. līdz 21. septembrim ar krāšņu un daudzveidīgu programmu jau 18. reizi Kurzemi pāršalks Liepājas ērģeļmūzikas festivāls. Kā ierasts, galvenā notikumu vieta būs Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāle, taču festivāls viesosies arī citur, toskait Kuldīgas Sv. Katrīnas baznīcā, koncertzālē “Lielais dzintars” un pirmo reizi festivāla vēsturē – arī Liepājas ielās!

"Festivālam šogad ir pilngadība – astoņpadsmit," uzsver Dace Bluķe, kura ar festivāla rīkošanu saistīta kopš 2003. gada.

"Centrālā norises vieta ir nemainīga – tās ir unikālās Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāles ērģeles, kuras joprojām tiek sauktas par lielākajām mehāniskajām ērģelēm pasaulē. Vēl lielākas ir tikai ar elektronikas klātbūtni veidotās, bet mehāniskās vēsturiskās tās joprojām ir lielākās. Tām ir 131 reģistrs, četri manuāļi un vairāk nekā 7000 stabuļu. Un šīm stabulēm šogad esam pievērsuši īpašu uzmanību un sagatavojuši foto izstādi par ērģeļu iekšējo skaistumu,” atklāj Bluķe.

Fotogrāfs Valters Pelns kopā ar ērģeļu meistaru Alvi Melbārdi izstaigājuši ērģeļu iekšpusi, kas ir triju stāvu augstumā un ļoti plašas arī plašumā. "Valters Pelns safotografējis to ērģeļu daļu, kuru redzēt lemts tikai dažiem – meistariem, ērģelniekiem un vēl dažiem, kuri īpašā kārtā tiek ievesti parādīt, kas slēpjas aiz ļoti greznā portāla.

Tur ir gan ļoti lielas, gan ļoti mazas stabules, un lielākās ir tādas, kur droši var sarindoties trīs cilvēki, savukārt mazākās ir šujamadatas lielumā.

Ērģeļu meistars rādīja fotogrāfam, kur drīkst kāpt, kur drīkst likt soli, un viņš safotografējis šo instrumentu no iekšpuses. Fotogrāfijas no 14. septembra būs skatāmas Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas logos."

Vairāk un plašāk šeit!