Pēc divu gadu restaurācijas Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāle vērusi durvis koncertu apmeklētājiem, tālab "Klasikas" studijā aicināts "Liepājas ērģeļmūzikas vasaras 2020" koncertcikla "Mūzika dievnamam" producents Gundars Venens.

Inta Zēgnere: Kā šobrīd izskatās Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē, kur šobrīd katru svētdienu pulksten piecos pēcpusdienā notiek ērģeļmūzikas svētki? Cikls "Mūzika dievnamam" sākās jau 5. jūlijā un turpināsies līdz pat augustam. Kāds šobrīd izskatās dievnams? Presē lasām par remontdarbiem, atjaunototo fasādi.

Gundars Venens: Ieejot pašā dievnamā, pārmaiņas nav tik redzamas kā tas, ko ieraugām no ārpuses Lielajā ielā 9, jau iztālēm, pāri tramvaja tiltam braucot. Katedrāles skaistais tornis ir pilnībā nokrāsots - tas ir gaišs, cēls, ļoti skaists. Tie ir darbi, kas tika darīti pagājušajā un aizpagājušajā vasarā, kad sākās logu restaurācija. Tas bija liels process, tāpēc arī divas vasaras koncerti mums izpalika -

tādām riskam ērģeles nevarējām pakļaut, tāpēc tās tika iesaiņotas un divi gadi pagāja bez Liepājas ērģeļmūzikas vasarām. Bet šogad atkal uz pilnu klapi!

Kopumā [ar notiekošo un publikas interesi] esmu apmierināts. (..) Mums ir pastāvīgi klausītāji no Lietuvas, uzunājam arī savus cilvēkus. Jau visus koncertus esmu ievērojis, ka viens ļoti jauns pāris savlaicīgi atnāk, apsēžas un klausās - viņi bijuši visos koncertos! Arī daudzus mūzikas vidusskolas skolotājus šajos koncertos esmu saticis. Protams, ir cilvēki, kuri grib dzirdēt kaut ko konkrētu. Taču jābūt godīgiem - tas teikuma priekšmets ir mūsu katedrāles ērģeles. Esam priecīgi, ka esam atgriezušies ierindā pēc divu gadu dīkstāves un varam atkal sākt. Šogad kopumā notiiks deviņi koncerti - jūlijs un augusts ir tas laiks, kad cilvēki grib ienākt katedrālē.

Vairāk un plašāk - ierakstā.