10.oktobrī Andreja Žagara kultūras attīstības fonds sadarbībā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un koncertzāli "Cēsis" rīko koncertu "Antoņenko. Kinča. Švēde un LNSO. Draugi - Andrejam Žagaram". Par šo koncertu, kurā līdz ar afišā minētajiem dziedoņiem piedalīsies baritons Rinalds Kandalincevs, bet pie orķestra diriģenta pults stāsies diriģents Andris Poga, kā arī par savu šī brīža dzīvi mūzikā stāsta dziedātāja Liene Kinča.

“Man ļoti grūti joprojām runāt par Andreju pagātnes formā. Ik pa brīdim vēl gribas paņemt telefonu un viņam uzrakstīt. Man vēl joprojām Andrejs ir šodiena – ar savu enerģiju, iedvesmu, radošumu, vīziju, mīlestību pret operu, mākslu un dziedātajiem.”

Mērķus, uz ko tiekties, Andrejs Žagars dzīvē izvirzīja pats. Ambiciozus, protams, taču prata paļauties arī uz citiem, ieskaitot lielā mērā savu intuīciju. Stāsta dziedātāja: “Viņa liela Dieva dāvana bija intuīcija. Viņš tiešām zināja un juta, kas ir pareizi un ko vajag īstajā laikā un vietā darīt. Brīžiem viņš bija skarbs, viņa vārdi varēja sāpēt, bet tas viss bija par lietu.”

 10. oktobrī Cēsīs klausītāji varēs dzirdēt fragmentus gan no Andreja Žagara iestudētajiem, gan izsapņotajiem darbiem, kurus režisors nepaspēja īstenot. “Man ir liels prieks, ka varēšu muzicēt kopā ar Andri Pogu Riharda Vāgnera “Izoldes mīlasnāvē”, jo zinu, ka Andreja lielais sapnis bija uzvest “Tristanu un Izoldi””, atklāj Liene Kinča.

Trīs nedēļu garumā strādāts pie Abigailas un Toskas lomām Latvijas Nacionālajā operā: “Abigaila man bija debija – tā bija paredzēta jau martā, bet tas nenotika, jo iestājās Covid-19 pirmais lielais vilnis, kas apturēja pasauli. Debija notika šajā rudenī, Samsona Izjumova 70 gadu jubilejas reizē.

Tā ir viena no manām sapņu lomām – Verdi man ir ļoti tuvs, un no tā brīža, kad 18 gadu vecumā ienācu Operā kā koriste, Abigaila man vienmēr likās neaizsniedzama virsotne.

Es ceru, ka to godam paveicu un ka “Nabuko” manā kalendārā parādīsies arvien biežāk.”

15. oktobrī ir ieplānota nākamā “Toskas” izrāde, un Liene Kinča cer, “ka mēs visi būsim pie labas veselības un nekas netraucēs kultūrai augt un attīstīties.”