29. aprīlī  Arhitektu namā notiks kamermūzikas koncerts “Dzīvības balsis”, kurā citzemju un latviešu komponistu darbus atskaņos flautiste Liene Denisjuka-Straupe, sitaminstrumentāliste Elīna Endzele un pianiste Kristīne Paula.

“Koncerta stilistika ietvers gan impresionistiskas, gan ekspresīvi izteiksmīgas un arī latviskas intonācijas, taču visu autoru darbus apvienos dzīvības tēma,” stāsta koncerta veidotāja Liene Denisjuka-Straupe, ar kuru tiekamies "Klasikā"

Franču avangardista Olivjē Mesiāna (1908-1992) interese par ornitoloģiju spoguļosies skaņdarbā “Melnais strazds” flautai un klavierēm. Ar putnu radīto skaņu pētīšanu ir aizrāvies arī amerikāņu komponists Džons Luters Adamss (1953), tiesa, viņam tuvajā Aļaskas ainavā. Viņa rokrakstu, kas piesātināts ar iluzoru pasauli uzburošiem perkusīvajiem elementiem, varēs baudīt skaņdarbā “Putnu dziesmas”.

Savukārt jaunzēlandieša Gareta Fāra (1968) radošajā redzeslokā ir savas dzimtenes iezemiešu tradicionālās kultūra un tās modificēšana mūzikas skaņurakstā. Tembrāli spilgta mijiedarbe starp flautu un marimbu koncertā atklāsies viņa trīsdaļīgajā ciklā “Ziedošā flauta”.

Programmā iekļauta arī trīs latviešu komponistu mūzika: īpaši šim sastāvam radīts Selgas Mences trio "Nakts dziesmas", kā arī Roberta Liedes “Saules pieskārieni” un Annas Martas Burves skaņdarbs “Ceriņš, zvaigzne un pelēkbrūnais putns”.