Lai popularizētu Vijas Vētras daiļradi un sniegtu atbalstu māksliniecei, “Vijas Vētras FONDS” ir iedibinājis tradīciju - dejot kopīgā koncertā par godu mākslinieces 100. dzimšanas dienai 6. februāri. Labdarības koncerts “Deju Vētra” notiks jau trešo reizi - 4. februārī plkst. 16.00 Rīgas pašvaldības Kultūras iestāžu apvienības koncertzālē Ave Sol, kur pulcēsies dejotāji no visas Latvijas - spāņu ritmu dejotāji, Vijai Vētrai tuvās indiešu kultūras un dejas tradīcijas sekotāji, skolas vecuma dejotāji un seniori. Koncerta ieraksts līdz ar skatītāju apsveikumiem pēc tam ceļos uz Ņujorku.

Par Vijas Vētras nerimstošo enerģiju, vēlmi vasarā koncertēt Latvijā un plāniem divu dienu garumā svinēt savu 100. jubileju Ņujorkā, stāsta Vijas Vētras fonda pārstāves Liāna Putniņa un Iveta Sproģe.

Vija Vētra dzimusi 1923. gada 6. februārī, Rīgā. Vīnē studējusi horeogrāfiju. Kopā ar daudziem latviešiem aizceļojusi uz Austrāliju, kur dzīvojusi sešpadsmit gadu, kuru laikā ir notikusi liktenīgā saskaršanās ar indiešu deju tradīcijām. 1962. gadā Vija Vētra atgriezusies Eiropā, kur dejojusi un pasniegusi dejotprasmi. Kopš 1964. gada Vija Vētra dzīvo Ņujorkā, mākslinieku namā Manhetenā. Koncertējusi Austrālijā, Amerikā, Indijā. Eiropā dejojusi Afejas templī Eginas salā Grieķijā, kā arī Lielbritānijas karalienei Elizabetei II Londonā. Sekojot Imanta Ziedoņa aicinājumam, Vija Vētra kopš 1990. gada ik gadu atgriežas Latvijā, lai apciemotu dzimteni un satiktu savus talanta cienītājus, kuri gaida tikšanos ar Viju Vētru 2023. gada jūnijā, kad ar deju priekšnesumu Rīgas Latviešu biedrības namā tiks svinēta 100. dzīves un 80. skatuves darbības jubileja.

Vija Vētra ir Triju Zvaigžņu ordeņa (1999) un Latvijas Republikas Ministru kabineta balvas (2018) par nozīmīgiem darbiem un nopelniem Latvijas valsts attīstībā kavaliere.