"Neatliekamajā sarunā" tiekamies ar režisoru Lauri Gundaru un aktieriem Haidi Manamē (Haide Mannamae) un Tomasu Trosu (Toomas Tross), aicinot uz Cabaret Siberia. Izrādes notiks Dzelzceļa vēstures muzejā 18. un 19. oktobrī plkst. 19.00.

Tas ir muzikāls stāsts par diviem populāriem brīvvalsts laika kabarē māksliniekiem, kuri 1941. gada 14. jūnijā tiek izsūtīti lopu vagonos uz Sibīriju. Viņu ceļojums tiek skatīts neparastā leņķī: izrāde sastāv no 10 kabarē numuriem, kuros abi izsūtītie baisajos apstākļos gan meža izstrādē, gan zvejā, gan tālo Ziemeļu raktuvēs pūlas izdzīvot, saglabājot savus ideālus. Izrādes librets veidots, balstoties arī uz režisora Oļģerta Krodera atmiņām par viņa izsūtījuma laiku un apstākļiem.

Cabaret Siberia pirmizrāde notika 6. martā Tallinas Baltijas stacijas Uzgaidāmajā zālē, tā ir guvusi lielu skatītāju ievērību, kā arī cildinošas kritikas atsauksmes.

"Aktieri spēlē trīs dažādos stilos – kabarē, klaunāde un drāma, un visos viņi ir teicami. Izrādes forma un saturs ir tik unikāli, ka es ik pa brīdim spēju vien izsaukties: ohhh! un ahhh!..." (kritiķis Veiko Merka (Veiko Märka), Sirp, Igaunija.)

Teātris TT šo izrādi iestudējis sadarbībā ar Tallinas “Piip ja Tuut Teater”. Autors un režisors - Lauris Gundars, lomās - aktieri, kurus esam redzējuši Laura izrādē "Hamlets", Haide Manamē un Tomass Tross, komponists Sīms Aimla, horeogrāfe Marge Ērenbuša, scenogrāfs Jānuss Lagrikills, tērpu māksliniece Rūta Kuplā, grafika - Klāvs Mellis, uz skatuves kopā ar aktieriem -“Paradīzes orķestris” Sīma Aimlas vadībā.

Izrādei, kas tiek spēlēta igauņu valodā, tiks nodrošināts tulkojums latviski.

Represētajiem, uzrādot apliecību "Biļešu paradīzes" kasē, bezmaksas ielūgumi.